Põhja-Korea häkkerid ründavad bitcoini turuplatse

Kim Yong Uni juhitud "maapealne paradiis" võttis sihikule krüptoraha kauplemisplatvormid ning tulistab nende pihta täie rauaga.  Foto: Bloomberg
Urmo Andressoo • 21. detsember 2017 kell 7:00

Analüütikud on üha enam veendunud, et Põhja-Korea andis oma häkkeritele käsu rünnata maailma krüptorahaplatvorme.

Rünnakute eesmärgiks on turuplatsil kauplevatelt kasutajatelt režiimi jaoks raha varastada. Eile toimus järjekordne rünnak Lõuna-Korea krüptoraha kauplemisplatvormi Youbit vastu, mille käigus langes ründajate saagiks 17% kogu platvormi krüptovaluutast, vahendas Austraalia uudisteportaal ABC.

Turvaekspertide sõnul on rünnakute taga totalitaarse riigi küberkurjategijate grupeering Lazarus. Ründajate saagiks langes raha, mis oli vahetusplatvormil paigutatud nii-öelda „kuuma rahakotti“ ehk online-kontole, kus käivad bitcoini kiirtehingud.

Rünnaku tagajärjel esitas Youbit pankrotiavalduse. BBC andmetel lubas Youbit platvormi kasutajatele tagastada 75% rahast, mille nad platvormile paigutanud olid.

Tegu oli Youbiti vastu sel aastal juba teise rünnakuga. Ka aprilli rünnaku taga, kui Youbiti kontodelt varastati 3816 bitcoini, olid Lõuna-Korea uurijate sõnul Põhja-Korea häkkerid. Rünnaku hetkel ulatus varastatud bitcoinide väärtus 5 miljoni dollarini. Tänaseks on need väärt 73 miljonit.

Youbit oli üks Lõuna-Korea väiksemaid aktiivseid platvorme, riigi turuliider on Bithumb, mille turuosa ulatub 70 protsendini. Suurus aga ei taga turvalisust. Ka Bithumb langes tänavu suvel rünnaku alla. Süüdlasteks peetakse selgi korral Põhja-Korea küberpätte.

Hetkel kuum