Kaspar Allik • 20. detsember 2017
Jaga lugu:

Häkkerirünnak viis bitcoiniplatvormi pankrotti

Häkkeri rünnak  Foto: Shutterstock.com

Täna langes häkkerirünnaku alla Lõuna-Koreas asuv bitcoiniplatvorm Youbit, mis kuulutas pärast rünnet välja pankroti. Neilt varastatud summat platvorm ei avaldanud.

Bitcoini oste ja müüke vahendavale platvormile oli see sel aastal juba teine rünnak. Eelmisel korral tunnistasid nad kaotuseks 35 miljonit dollarit, nüüd pandi pihta 17% nende varadest.

Lõuna-Korea võimud uurivad juhtunut, kuid ühtegi kahtlusalust veel pole, teatab CNN.

Kerkivad hinnad teevad krüptorahaplatvormidest aina väärtuslikumad sihtmärgid. PwC spetsialisti sõnul on selliseid ründeid tulevikus veelgi oodata. Olukord paneb suurema surve teenusepakkujatele, kel tuleb üha rohkem panustada oma turvalisusse.

Häkkerid on krüptoraha kauplemiskeskkondi rünnanud ka varem. Näiteks aastal 2014 jäi toona suurim, Mt Gox ilma 850 000 bitcoinist, mille väärtus oli 450 miljonit dollarit. Bitfinex aga kaotas eelmisel aastal rünnaku tõttu 70 miljonit dollarit, kirjutab Financial Times.

Bitcoini hind on viimased kolm päeva languses: Coinmarketcapi andmeil on pühapäevane 20 000 dollari tase kukkunud tänaseks 16 400 dollarile.

MarketWatch näeb viimase hinnalanguse põhjusena Ühendriikide suurima platvormi Coinbase'i teadet alustada kauplemist bitcoini rivaali bitcoin cash'iga, kuid Aasia turu viis suurde langusse uudis Youbiti rünnakust.

Keskmiselt panustab Lõuna-Korea bitcoini-turg globaalsesse kauplemisse kuni 20 protsenti, lisas CNN.

Jaga lugu:
Hetkel kuum