Mait Kraun • 19. veebruar 2018 kell 9:56

Maailma börsidel jätkub võimas taastumine

Hiina aktsiaturg.  Foto: EPA

Taastumine globaalsetel aktsiaturgudel on jätkumas ning turud tõusevad juba kuuendat päeva järjest, vahendab Reuters.

Tõsi küll, tõus pole olnud nii äkiline. Jaapani Nikkei 225 indeks on lisanud 2 protsenti. Euroopa börsidel toimus päeva alguses tõus, mis on nüüdseks pöördunud 0,1protsendiliseks languseks. Hiina Shanghai Composite indeks on kallinenud 0,5 protsenti.

Kauplemismahud olid tavapärasest madalamad ning on näha, et volatiilsus taandub. Osalt on selle põhjuseks ka Ühendriikides ja Hiinas toimuvad pühad.

Maailma aktsiaturge koondav MSCI world indeks on täna tõusnud 0,3 protsenti. Eelmisel nädalal kallines indeks lausa 4,3 protsenti, mis on suurim tõus alates 2011. aasta detsembrist.

Jaanuari lõpus ja veebruari alguses toimunud ülemaailmse müügilaine käigus kaotasid globaalsed aktsiaturud oma väärtusest 6 triljonit dollarit. Selle põhjustas mure USA kiireneva inflatsiooni pärast.

Kui jaanuaris saavutatud tipus olid maailma aktsiaturud väärt veidi üle 70 triljoni dollari, siis veebruari teiseks nädalaks oli see arv kahanenud 64 triljonini. Nüüdseks on turgude väärtus tõusnud 67 triljoni dollarini.

„Turgudel valitsev kindlus tekitab tihtipeale olukorra, kus see kindlustunne kasvab veelgi. See on see, mida me praegu ka näeme,“ ütles CMC Marketsi analüütik David Madden.

Hetkel kuum