Rait Kondor • 29. märts 2018 kell 20:51

Börs: nädal lõppes tugeva tõusuga, kuid märts oli languskuu

Foto: Scanpix

Selle nädala teisipäeval suure languse üle elanud aktsiaturud lõpetasid nädala tugeva tõusuga, kui USA aktsiaturu peamine hinnaindeks kerkis neljapäeval 1,4%. Tõusu vedasid tehnoloogiaaktsiad ja naftafirmad. Märtsis langes USA S&P 500 aktsiaindeks 2,7%.

USA laiapõhjaline S&P 500 aktsiaindeks kerkis neljapäeval 1,38% ning tehnoloogiaindeks Nasdaq 1,64%.

Viimase pooleteise nädala jooksul ligikaudu 18% suuruse languse üle elanud Facebooki aktsia kerkis neljapäeval 4,4%. Samuti läks hästi Google’i emafirma Alphabeti aktsial, mis tõusis 3,2%. Tehnoloogiaaktsiatest paistsid lisaks silma kiibitootjad, kui Inteli aktsia tõusis 5% ning Nvidia aktsia tõusis 4,6%. Amazoni aktsia, mis president Trumpi rünnaku all oli kolme päevaga langenud ligikaudu 11%, tõusis täna päeva lõpuks 1,1%, kui Valge Maja pressiesindaja ütles, et president ei kavatse ettevõtte vastaseid samme astuda.

Suurematest naftafirmadest tõusis Exxon Mobili aktsia täna 2,5% ning Chevroni aktsia 1,7%.

Euroopa aktsiaturgudel väärib märkimist Daimleri ja BMW ligi 4% suurune aktsia tõus, peale seda, kui firmad teatasid kolmapäeval oma autojagamise üksuste ühinemisest. Oluliseks tõusjaks oli neljapäeval ka Prantsuse autotootja Renault (+5,8%), kui Bloombergi uudisteagentuur teatas anonüümsetele allikatele viidates, et Nissan ja Renault peavad ühinemisläbirääkimisi. Juba praegu omab Renault 43% Nissanist ja Nissan 15% Renault’st.

Viimased kaks kuud suures ulatuses kõikunud aktsiaturg on nüüd langenud kaks kuud järjest – kui veebruaris langes USA peamine aktsiaindeks 3,9%, siis märtsis tuli S&P 500 languseks 2,7%. Eurotsooni 50 suurettevõtet järgiv Euro Stoxx 50 indeks langes märtsis 2,3% pärast veebruari 4,7% suurust langust. Tallinna börsi aktsiaindeks langes märtsis 3,8%, seda peamiselt Tallinki aktsia languse mõjul. Samal ajal veebruaris oli Tallinna börsi aktsiaindeks 2,2% plussis.

Hetkel kuum