Äripäev • 5. oktoober 2018 kell 8:41
Elon Musk jätkab ka pärast USA väärtpaberite ja börsitehingute komisjoni otsust Tesla tegevjuhina, ent ei saa olla juhatuse esimees.  Foto: Reuters/Scanpix

Elon Musk pragas järelevalvajatega

Tesla juht Elon Musk oli Twitteris taas omas elemendis, kui kirjutas mõnitava säutsu Ameerika Ühendriikide väärtpaberite ja börsitehingute komisjoni (SEC) kohta, vahendab CNN.

Kui ametlikult on SECi nimetus Securities and Exchange Commission, nimetas Musk selle oma säutsus ümber Shortseller Enrichment Commissioniks. Viimane näitab taas Muski kriitilist suhtumist neisse, kes Teslat lühikeseks müüvad. "Nime vahetus on nii asjakohane!" säutsus Musk.

SEC teatas CNNile antud kommentaaris, et SEC pole oma nime muutnud ning muid kommentaare säutsule anda pole.

Mäletatavasti hakkas SEC uurima Muski tegevust tänavu augusti algusest, kui mees kirjutas, et tahab Tesla börsilt ära viia ja tõi seega kaasa turumanipulatsiooni. Aktsia tõusis 10% pärast säutsu postitamist. Samuti kinnitas Musk, et raha börsilt äraviimiseks on olemas.

SEC leiab aga, et Muskil oli üksnes suusõnaline kokkulepe. Tesla börsilt äraviimisele pidi õla alla panema nimelt Saudi Araabia riiklik investeerimisfond. SEC karistas nii Teslat kui ka Muski kumbagi 20 miljoni dollari suuruse trahviga ning jättis Muski ilma õigusest olla Tesla juhatuse eesotsas. Samas jätkab ta aga tegevjuhina.

Pepper Hamiltoni partner Jay Dubow ütles, et kuigi esiti kõneldi, et Musk saab mitmeks aastaks keelu börsiettevõtet juhtida, arvavad ilmselt nii Tesla kui ka SEC, et see paneks aktsia märkimisväärselt langema. Seega oli kohtunik karistust määrates tema sõnul ettevaatlik. "See on suure profiiliga kaasus," lisas Dubow.

Barclaysi analüütik Brian Johnson on öelnud, et Musk Tesla juhina moodustab ettevõtte aktsia hinnast 130 dollarit. Tesla aktsia maksab praegu 281 dollarit.

Hetkel kuum