Rait Kondor • 16. oktoober 2018 kell 16:30

Euroopa turud lõpetasid börsipäeva tugevas plussis, USA turg tõuseb samuti

Kaupleja New Yorgi aktsiabörsil. Foto: AFP/Scanpix  

Täna aktsiaturud tõusevad, nii et Euroopa suuremad börsiindeksid lõpetasid päeva ligi 1,5% plussis. Üheks tõusu ajendiks on tugevad ettevõtete majandustulemused USAs.

Eurotsooni suuremate ettevõtete hinnaliikumist kajastav aktsiaindeks Euro Stoxx 600 lõpetas päeva 1,5% plussis. Euroopa aktsiatest olid täna suuremad tõusjad muuhulgas Ferrari 6,3% tõusuga, Konecranes Soomest 5,2% tõusuga ning Ferroviali aktsia 4,8% tõusuga. Viimase viie päeva jooksul on kõik need nimetatud aktsiad kokkuvõttes siiski langenud seoses eelmisel nädalal toimunud järsu aktsiahindade langusega.

Suuremad langejad olid Euroopast tulemuste osas pettumust valmistanud Legolandi operaatorifirma Merlin Entertainments 8%-lise langusega, British American Tobacco aktsia langes 4,6% ning veoautode tootja Volvo aktsia langes kvartalitulemuste järgselt 4,4%.

USA-s avaldasid täna tulemused suured pangad, nagu Morgan Stanley ja Goldman Sachs, mille tulemused tulid oodatust paremad. Morgan Stanley kolmanda kvartali kasum kasvas aastaga 20% ning ületas ootusi. Goldman Sachs viitas tugevusele oma investeerimispanganduse ja laenuüksuses. Goldman Sachsi ja Morgan Stanley saavad kasu aktiivsusest ettevõtete ülevõtmiste turul.

Ligi kolm tundi pärast USA turu avanemist on Morgan Stanley aktsia 4,4% plussis, Goldman Sachsi aktsia tõus on olnud tagasihoidlikum – täna on aktsia tõusnud 1%.

USA aktsiaturg on samal ajal väga tugevas plussis, kui pärast eelmise nädala järsku langust on turuosalistel ostuhuvi tagasi tulnud. Nii on S&P 500 indeks 1,5% plussis ning tehnoloogiaindeks Nasdaq on kerkinud täna 2%.

Tehnoloogiaettevõtetest teeb tugevat tõusu Adobe, mille aktsia on peale eile õhtul esitatud kvartalitulemusi kerkinud 8,2%. Tõusu oluliseks veduriks on asjaolu, et firma tõstis neljanda kvartali ja järgmise aasta kasumiprognoosi.

Hetkel kuum