Kaupleja Alex • 3. november 2018 kell 5:00

Uue majanduse ettevõtted vs. vana majanduse ettevõtted

lmselt enamik, kes jälgib aktsiaturul toimuvat, on märganud, et IT-sektor on kõvasti kaotanud (eriti viimast kuud arvestades). Päriselu paraku nii lihtne pole, mis tähendab, et minusugusele võib siit kooruda teenimisvõimalus.

NQ100 indeks, mille kaupleja Alex soetas.  

Tegelikkuses tegi kõige suurema languse Russel 2000 indeks, kuhu kuuluvad väikese kapitalisatsiooniga ettevõtted. Selle indeksiga kauplevad väga vähesed. See pani mind aga uurima, kas NASDAQ langes tõesti rohkem kui DOW ning kas selle pealt oleks võimalik mul midagi teenida?

Kaupleja Alexi jooksevkonto saldo: 9979,08 eurot

Siit lingilt saate juurdepääsu kaupleja Alexi kauplemiskontole, kus on näha tehingute ajalugu ja avatud positsioonid.

Ilmselt märkasid paljud, et USA aktsiad kukkusid ebaühtlaselt. Amazon (AMZN) kukkus 2050 dollari pealt 1476 peale. Coca Cola (KO) aktsia polnud peaaegu üldse mõjutatud. Erisused uue majanduse ettevõtete ja vana majanduse ettevõtete vahel on suurenenud pärast turul tekkinud paanikat. See tähendab seda, et suure tõenäosusega taandub see vahe pärast paanika möödumist tavapärasele tasemele.

Idee oli mängida Dow Jonesi vana majanduse ettevõtete indeksiga ja NQ100 indeksiga (NASDAQ), kuhu kuuluvad peamiselt kõrgtehnoloogiaettevõtted.

Üleeilne päev näitas minu plaani võimalikkust. Langus ja paaniline müük on lõpule jõudnud ja indeksid uuesti taastumas. Ma ei julgenud üksikatsiatega nagu Amazon ja Netflix (NFLX) riskida ning proovisin võtta turuneutraalset positsiooni. Ostsin NQ100 indeksit ja müüsin DJI 30 indeksit. Tasub tähele panna, et indeksid on erineva väärtusega ja jälgima peab proportsioone. Seepärast ostsingi 4 NQ100 indeksit ja müüsin 1 DJI 30 indeksi. Kogu tehingu juures on üks probleem. Ma ei sooritanud seda täiesti põhjast ning väikesed kõikumised eelmistele tasemetele võivad kaasa tuua kahjusid. Proovime ära, kui edukad turuneutraalsed positsioonid on. Minu portfellis on praeguseks hetkeks selle strateegiaga nüüd kaks tehingut oma aega ootamas: Erisus WTI ja BRENT kütuste hindades ja “vana majanduse ettevõtete” ning “uue majanduse ettevõtete” indeksite erisus.

TÄIENDUS: Tehing on samal päeval kasumiga suletud. Tehingu tulemust on võimalik vaadata läbi MT5 kauplemisplatvormi kasutades investori salasõna.

Hetkel kuum