Ken Rohelaan • 22. detsember 2018 kell 13:35

Trump kaalub Föderaalreservi juhi vallandamist

Ameerika Ühendriikide president Donald Trump on arutanud Föderaalreservi juhi Jerome Powelli vallandamist, kuna riigipea on pettunud keskpanga juhi töös, vahendab Bloomberg.

Ameerika Ühendriikide president Donald Trump on rahulolematu Föderaalreservi tööga.  Foto: EPA

Trumpi rahulolematuse on põhjustanud sellenädalane intressimäärade tõus ja aktsiaturgude mitmekuine kukkumine, kinnitasid väljaandele neli isikut, kes on sündmustest täpsemalt teadlikud.

Anonüümsust nõudnud allikad ütlesid, et Trumpi nõunikud ei ole veendunud, et president Powelli vallandaks, ning loodavad, et riigipea meeleolu paraneb pühade jooksul. Osa Trumpi nõunikke on presidenti hoiatanud, et Powelli vallandamine oleks katastroofiline käik.

Kaks allikat ütlesid Bloombergile, et samas on Trump viimastel päevadel pidanud eravestlusi Powelli vallandamiseks.

Nii Valge Maja kui ka Föderaalreservi kõneisikud keeldusid teemat kommenteerimast.

Kriitikarahe all Powell

Jerome Powell on viimasel ajal sattunud kriitika alla, millele on hoogu andnud Trumpi ja presidendi vähemalt ühe nõuniku avalikud nurinad intressimäärade kohta. Vähem kui kaks nädalat tagasi, enne Föderaalreservi viimast intressiotsust, ütles Trump, et Powell on "liiga agressiivne". President ütles Reutersile, et keskpank "oleks rumal", kui läheks edasi intressimäärade tõusuga.

Kolmapäeval tõstis Föderaalreserv tänavu neljandat korda intressimäärasid ning süvendas börside ebakindlust seoses majanduskasvu pidurdumisega.

Hetkel kuum