Tallinna Vee 2022. aasta neljanda kvartali kogutulud vastasid küll LHV analüütikute hinnangutele, kuid ettevõttel ei õnnestunud kasuminumbreid parandada. LHV jätkab oma müügisoovitusega.
Tallinna Vee aktsiale on LHV Panga analüütikud andnud müügisoovituse juba 2021. aasta alguses.
Foto: Andras Kralla
LHV Panga analüütikute värskes hinnangus Tallinna Vee 2022. aasta tulemustele hoiab pank oma müügisoovituse jõus ning nende hinnangul on aktsia õiglase väärtuse vahemik 10,5–11,5 euro juures.
Viimases kvartalis kukkus Tallinna Vee puhaskasum veerandi võrra, kuid käivet suutis ettevõte kasvatada. Analüütikud ootasid viimasest kvartalist tükk maad suuremat kasumit.
Tallinna Vesi sõlmis lepingu Paljassaare reoveepuhastusjaama elektri- ja soojusenergia koostootmisjaama rajamiseks, mille abil hakatakse kasutama reoveepuhastusprotsessis tekkivat biogaasi sooja- ja elektrienergia kulude vähendamiseks.
Konkurentsiamet rahuldas ASi Tallinna Vesi taotluse veeteenuse hinna tõstmiseks keskmiselt 26 senti kuupmeetri kohta. Uus hind hakkab Tallinna ja Saue teeninduspiirkonna klientidele ning lähivaldade vee-ettevõtetele kehtima alates 1. oktoobrist.
Alates 5. maist kannab Šiaulių Bankas uut nime Artea. Selle strateegilise sammuga tugevdab Leedus tegutsev pank oma positsiooni nii era- ja äriklientide, avalikkuse kui investorite seas ning liigub lähemale eesmärgile saada Leedu klientide eelistatuimaks pangaks.