Stora-Enso Paikuse saeveski suleti juba eelmise finantskriisi ajal.
Foto: Andres Haabu
Metsandusettevõte Stora Enso ootab oma uues kasumiprognoosis eelmise aasta omast oluliselt väiksemat ärikasumit. Ettevõtte prognoosi kohaselt tähendaks see, et kasum väheneb võrreldes eelmise aastaga vähemalt 50 protsenti, vahendas Kauppalehti.
Soome metsakontsern Stora Enso alustas Hiinas Beihais asuva tootmisüksuse müügiga ja loobub ka oma metsakasvatusest ümbruskonnas, mis varustab tehast toorainega.
Venemaale kehtestatud sanktsioonide tõttu pidi mullu rekordilise aasta teinud Stora Enso Eesti leidma Näpi tehases asenduse 60 protsendile toormele, mis seni tuli idapiiri tagant.
Ülemaailmne investeerimismaastik on üha muutlikum. Kasvav protektsionism USA-s, uute tollitariifide oht, mured võimaliku majanduslanguse pärast ja püsivalt kõrged intressimäärad muudavad turutingimused keeruliseks. Selle taustal toovad Eesti investoreid maailma juhtivate börsidega ühendava investeerimisplatvormi Freedom24 analüütikud välja viis strateegiat, mis aitavad investoritel oma kapitali kaitsta ja uusi võimalusi avastada.