12. märts 2018 kell 8:00

Linnalähedane kuninglik privaatsus

Saku mõisa peahoone  Foto: Maret Maasalu

Tallinnast vaid 10 kilomeetri kaugusel rohelusse peitunud Saku mõis on suurepärane koht pulmade tähistamiseks. Mõisa kõrval looklev Vääna jõgi annab suursugusele majale ja väärikale mõisapargile veelgi romantilisema ilme, mis lausa kutsub seda ilu erilise sündmusega tähistama.

Saku mõisa peahoone, kus tänapäeval on külalistel võimalik tähistada erinevaid sündmusi, pärineb 1820. aastast. Mõis oma rikkaliku dekoori ning 19. sajandist pärinevate laemaalingutega on omasugustest Eesti üks kaunimaid.

Klassitsistlik Ballisaal (90m2) suurte sammaste ja saaliga ühendatud kahe salongiga (36m2 ja 37m2) on ideaalne koht pidulike sündmuste tähistamiseks. Lisavõimalusi pakub ka Ballisaali kõrval asetsev Palmisaal (65m2). Saku mõisa Ballisaal mahutab ümarlaudades istuma kuni 100 inimest, väiksemate seltskondade puhul mahub saali ka tantsuansambel ning võimalik on pidada pidu ühes saalis. Suuremate seltskondade puhul saab tantsuks kasutada Palmisaali ning ümarlaudu on võimalik paigutada ka salongide osasse.

Saku mõisa teisel korrusel asuvad seminariruum koos eesruumiga ning 11 omanäolist ja eripärase kujundusega numbrituba, sh ka sviit noorpaarile. Mõisa mahutub majutuma kuni 42 külalist.

Mõisa keldrikorrusel asuvas restoranis Von Sackenmeck kostitatakse külalisi hommikusöögiga ning hilisemad ärkajad või mitmeks ööks jäävad külalised saavad nautida mõisa hõrkusid roogasid ? la carte menüüst kuni hiliste õhtutundideni.

Suvisel ajal on kujunenud kombeks kasutada maksimaalselt ära mõisa võrratuid terrasse ning erinevaid võimalusi pakkuvat mõisaparki. Terrassid on ideaalseks kohaks vahuveini ja hõrkude suupistete nautimiseks. Mõisapargis asuvad hiiglaslikud tammed on pruutpaaride tseremooniate meeliskohaks.

Mõisa ümbrus ja ruumid annavad vaba voli kõige imelisemaks ideelennuks, mis on suures osas teostatav tänu ruumide suurusele ja avarusele.

Saku mõisa keldrikorrusel asuvad mõisa köök ja mõisa restoran Von Sackenmeck, kus serveeritakse võrratuid ? la carte roogasid. Mõisa köögis valmivad ka suurepärased road pulmakülalistele ning pruutpaari eelistustest lähtuvalt valmistatud uhke pulmatort.

Menüüd sisaldavad nii loomseid, taimseid kui ka veganitele sobivate roogade valikuid külma ja sooja lauana. 2018. aastal avatakse mõisa keldrikorrusel ka ÕlleSpa, mille luksuslik vannielamus aitab keha turgutada nii argipäevade pingetest kui ka magamata ööst.

Alates 2016. aastast pakub Saku mõis partnerite abiga kõigile peokülalistele peale mõisa halduses olevatele teenuste abi nii valgus- kui ka helitehnikaga, samuti dekoratsioonide, muusikute ja esinejate, floristide, fotograafide ja muu sarnasega. Just Saku mõisast saate täislahendusega imelise pulmapeo!

Ines ArnaSaku mõisa tegevjuht

Saku mõisa Ballisaal. FOTO: Erkki Klaas  
Hetkel kuum