Kliimaneutraalsuse saavutamine pole ainult kliima, vaid üha enam majanduse ja julgeoleku teema, mida tuleb otsustajatel avalikus debatis selgelt välja öelda, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Eesmärk pühitseb abinõu. Vajame rohkem energiat, mis on pärit rohelistest allikatest loomulikult ka selle säästlikku kasutamist. Ja kõige sellega on tuli takus – me ju näeme, mis meile arvetelt vastu vaatab. Äripäeva kutsub Eesti otsustajaid üles kasutama rohepöördest kõneledes enam majanduse ja julgeoleku argumente, selmet jäädagi lõputult selgitama, et, jah, kliima soojeneb inimese kaasabil. Sest osa sootsiumist ei usu niikuinii.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Päikeseenergia tootmise hoogsa lisandumise tulemusena on energiaturul tekkinud olukord, kus päikesepaisteliste ilmadega langevad elektrihinnad sageli nullilähedaseks või lausa negatiivseks. Seetõttu on viimastel aastatel päikeseparkide investeeringute tasuvus oluliselt vähenenud. See valmistab enim probleeme päikeseparkidele, mille kõrval puudub tarbimine või salvestuslahendus.