Vähekasutatud autode müüja A1Autokeskus sai viieaastaseks

A1 Autokeskuse hubane sisesalong.  Foto: Tanel Murd

Tallinnas Hiiu raudteeülesõidu lähistel asub omanäoline auto­müügisalong A1Autokeskus OÜ, millel täitub sel aastal juba viies tegutsemisaasta. Ettevõtte loomise taga on noored hakkajad mehed, kel tekkis idee rakendada aastatega palgatööl kogutud müügioskusi ja klientidega suhtlemise kogemusi enda firmas oma reeglite järgi.

„Firma loomise idee oli meil juba mõnda aega, aga see oli suur samm ning tahtsime kõik nüansid põhjalikult läbi mõelda, mitte pea ees tulle tormata,“ meenutavad asutajad ja juhatuse liikmed Andres Algvere ning Taimar Kiveste. „Ühest küljest tuli enda jaoks otsus selgeks mõelda, teisalt aga küsisime endilt: mis oleks see eriline asi, mille tõttu kliendid meid üles leiaksid ning sooviksid just meie kaudu oma järgmise sõiduki soetada? Kas suudaksime luua ettevõtte, mis erineks teistest kasutatud autode müüjatest?“Auto ostmine on oluline asi, see tekitab alati palju küsimusi ja tegelikult on ka palju valikuid. Kõigepealt eesmärk – kas ja miks on inimesel uut sõidukit vaja? Milliste omadustega auto peaks olema: kui suur, kui mahukas, kui võimas, kui kütusesäästlik ning milliste mugavustega? Seega vajab uue auto valimine sageli personaalsemat lähenemist ning põhjalikumat konsultatsiooni.Kuna A1Autokeskuse töötajatel on automüüjavaldkonnas aastakümnete pikkune kogemus, tuntakse hästi klientide vajadusi ning just isiklikule lähenemisele rõhutaksegi – alati püütakse leida klientide jaoks nii palju aega, et nad saaksid kõigile oma küsimustele vastuse ja seega muutub ka klientide otsus kindlamaks. See on müügitöös väga tähtis ning turvatunnet annab lisaks müügiinimeselt saadud vastustele kindlasti ka teadmine, et kõik autod on ettevõtte enda töökoja spetsialistid üle vaadanud. Samuti pakutakse sõidukile vajadusel hooldust ja remonti ka edaspidi. Et hoida teenuse tase kompaktselt kõrgel tasemel, avati 2015. aastal oma autopesula ja 2017. aastal autoremonditöökoda.

A1 Autokeskuse hubane sisesalong.  Foto: Tanel Murd

Auto ostmine peab olema usaldusväärne, kiire ja mugav

„Teenust välja töötades mõtlesime, et mis oleks lisaks uue auto omadustele klientide jaoks veel oluline. Üks pluss on kindlasti asjaolu, et meie imporditud sõidukid on reeglina esimese ringi liisinguautod, mille ajalugu on korrektne ja hooldused-remondid õigel ajal ja margiesindustes teostatud. Aga läbiviidud eeluuringust selgus ka, et lisaks põhjalikule taustakontrollile ning tehnilisele korrasolekule hindavad kliendid kõrgelt ka kiire asjaajamise mugavust ehk nende sooviks on saada kõik ühest kohast, nii dokumentide vormistamise kui ka liisingu taotlemise. Aga vähem tähtis pole ka see, et kliendid sooviksid kohe pärast uue auto ostu saada lahti ka oma vanast sõidukist,“ loetleb Algvere.Nii saigi otsustatud, et klientidel peab olema väga lihtne vahetada oma senine auto uue vastu. Täna ostab A1Autokeskus enamasti vana auto kliendilt ära tihti ka turuhinnaga ning ka kestva liisingu lõpetamine või ümbervormistamine ei ole probleemiks. Muide, partnerid ollakse paljude suurte ja väikeste nii Euroopas kui ka Eestis tegutsevate liisingfirmadega ning sissemakset pakutakse alates 0%-st.

Foto: Tanel Murd

A1Autokeskus müüb põhiliselt tuntud ja Eestis armastatud Euroopa automarke nagu Ford, Volvo, Mercedes-Benz, Opel ja BMW, aga ka sekka Jaapani ja Ameerika autosid. Üle 1000 m²suurusel müügiplatsil ja salongis on pidevalt valikus umbes 100 kuni viieaastast vähekasutatud sõidukit, mis on läbinud tausta- ja tehnokontrolli ning mil on kuni üheaastane garantii. Autodel on enne uuele omanikule kätteandmist vahetatud õli ja tehtud esmane hooldus, samuti ei pea kohe hakkama raha uute rehvide või kuludetailide ostmiseks ega ka tehnoülevaatuse jaoks kulutama. Lisaks on A1Autokeskuse kaudu võimalik tellida erinevat lisavarustust.Alates 2017. aastast on A1Autokeskus OÜ Saksa tuntud auto­ostuportaali www.mobile.de ametlik partner, pakkudes Eesti inimestele võimalust leida meelepärane sõiduk portaali emakeelselt kodulehelt www.auto­mobile.ee. Loodud tellimisprogramm võimaldab pakkuda klientidele valikut üle Euroopa 1,5 miljoni auto seast. Kui auto on välja valitud, pakub A1Autokeskus kliendile turvalist täisteenust: välisriigis kohapealset sõiduki ülevaatust ja taustauuringut, transporti Eestisse, tehnilist kontrolli, dokumentide vormistamist maanteeametis ning vajadusel liisingulepingu sõlmimist. „Klient valib masina välja ning saab selle kätte kontrollituna, pestuna ja muus osas ettevalmistatud tellimusautona,“ rääkis Algvere.Müügile võetavate autode valik toimub ettevõtte omanike sõnul läbi lihtsate kriteeriumite: „Meie pakutavad autod on reeglina üle keskmise varustus­astmega – müüme vaid sellised autosid, millega me ka ise sõita tahaksime. Soovime pakkuda oma kliendile mugavat ja turvalist valikut.“

Hetkel kuum