Kas restoranid saavad tunnustust osta?

26. oktoober 2016, 09:45
Silverspooni tegevjuht Marje Hallik-Wilson kinnitas, et Hõbelusika konkurss on igati läbipaistev.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20161026/USEFUL/161029859/AR/0/Marje-Hallik-Wilson.jpg
Ainult tellijale

Eesti restoranide kõrgest tasemest annavad tunnistust kvaliteedimärgid restoranide ustel. Kuid kas alati on tunnustus ausalt teenitud või saab seda ka muul moel soetada?

Restoranide hea maine tagavad eeskätt külastajad – klient käib söögikohas ja jagab saadud kogemust tuttavatega. Ametlikke tunnustusi ja kvaliteedimärke saavad restoranid aga konkurssidelt, millest tuntuim on Silverspoon ehk Hõbelusikas.

Silverspooni tegevjuhi Marje Hallik-Wilsoni sõnul toimub konkursil hindamine eri kategooriates, et oleks võimalik hinnata sarnase eesmärgiga toitlustusasutusi. Samuti on see ainus võistlus, kus kõik osalejad saavad hindajatelt reaalset tagasisidet.

“Kogu Silverspooni protsess on läbipaistev ja seda jälgib sõltumatu audiitor,” selgitas Hallik-Wilson.

Teine nimekas tagasiside allikas, Eesti 50 parima restorani edetabel, ei ole korraldaja Aivar Hansoni sõnul kunagi konkurss olnud. Veelgi enam, sellist üritust ei eksisteeri enam poolteist aastat ning sellest kasvas välja Eesti Maitsete Restoranijuht. “Kumbki pole kunagi konkurss olnud. See tähendab, et mitte ühtegi restorani ei võeta restoranijuhti nende omal soovil,” märkis Hanson.

Levinuim rahvusvaheline tunnustus Eesti söögikohtadele on TripAdvisori edetabel, mis tekib klientide hinnangute põhjal. “Hinnangud põhinevad suuresti emotsioonidel, kuid minu arvates on see väga oluline kanal ja restoranid peaks seda kindlasti tõsiselt võtma,“ rääkis restorani Ribe juhataja Veiko Treumann. „Paljud turistid ja ka kohalikud langetavad just TripAdvisori põhjal otsuse, kuhu tasub sööma minna ja kuhu mitte.”

Autonoomne kohtunike žürii

Silverspooni hindamisprotsess toimub lihtsalt – kõiki osalevaid toitlustusasutusi külastavad vastava koolituse saanud kohtunikud. Seda nii kevadel, suvel kui sügisel, et tagada võimalikult täpsed ja mitmekülgsed hinnangud. Täidetakse põhjalik, rohkem kui 50 küsimusega hindamisleht, mis esitatakse audiitorfirmale PriceWaterhouseCoopers.

“Silverspooni konkurssi korraldav meeskond ei näe kohtunike hinnanguid ega ka hääletamise tulemusi. Kogu hindamisprotsessi eest vastutab täielikult PwC,” märkis Marje Hallik-Wilson.
Kui hindamislehed läbi vaadatud ja punktid kokku loetud, esitatakse konkursi korraldajale statistiline koondanalüüs ja oktoobris kuulutatakse igas kategoorias välja kolm finalisti.

Hansoni sõnul hindavad Eesti Maitsete Restoranijuhi raames toitlustusasutusi toidumeedia esindajad. Kokku kolmkümmend kohtunikku Eestist ja välismaalt külastavad eri aegadel restorane nende enda teadmata. Nad otsustavad ise, mida tellivad ning tasuvad ise ka arve.

“Hindamiseks kasutame metoodikat, mille on aastate jooksul välja töötanud Rootsi restoranijuht “White Guide”. Suurim punktide arv, millega ühte restorani võib hinnata, on 100,” märkis Hanson.

Hinnanguid on võimalik raha eest suunata?

Kuuldust, et piisavalt rahakotti paotades on võimlik konkurssidel edetabeli etteotsa maanduda, ei osanud Treumann kommenteerida. “Pole selliseid võimalusi kunagi kasutanud. Tõsi, oleme küll saanud mõningaid e-maile, kus on pakutud võimalust osta suunatud hinnanguid,” tõdes ta.

Hallik-Wilsoni sõnul ei vasta tunnustuste ostmise legend Silverspooni puhul kindlasti tõele, kuna kogu hindamisstrateegia on absoluutselt läbipaistev. “Hindamisprotsess saab alguse sõltumatute kohtunike valikuga. Ausa konkurentsi huvides teeme koostööd audiitorfirmaga, kes kindlustab kogu ettevõtmise info läbipaistvuse,” kinnitas ta.

Ka Hansoni sõnul on tunnustuste müümine kogu restoranijuhi koostamise idee otsene vastand. „Antud juhul on niisuguste kuulduste allikad restoraniomanikud, kes ausal teel tunnustuseni ei küündi. Niisuguse jutu levitajal soovitan mitte juttu levitada, vaid asi ette võtta. Proovigu pakkuda restoranidele tunnustust raha eest. Ennustan, et kohe oma tegevuse alguses saab ta füüsiliselt viga ja mitu korda järjest,“ kurjustas Hanson.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. October 2016, 09:45

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing