17. juuli 2018 kell 13:30

Hüppan üle Netflixi pullide leeri

Kui kaob ära põhjus mõnes aktsias lühike olla, tekib loomulikult kohe põhjus selles pikaks minna - nii arvas legendaarne kaupleja Jesse Livermore. Mina kavatsen täna oma Netflixi lühikese positsiooni kinni panna, loodetavasti kopsaka kasumiga, ja siis samas aktsias pikaks minna.

Topeltdiil Netflixiga: kõigepealt lühikeseks, siis pikaks.  Foto: Kaupleja Alex

Nii nagu eile kirjutasin, võtsingi Netflixi aktsias enne kvartalitulemuste teatavakstegemist lühikese positsiooni. Kalkuleerisin äärmise hoolikusega oma riske. Netflix on väga kallis aktsia, makstes sisenemise hetkel üle 400 dollari. Seega võib vaid ühe aktsia suuruse positsiooni puhul 10% tõus minna mulle maksma 40 dollarit.

Mina otsustasin seada stop-loss'i 425 dollari juurde, mis oli eelmise nädala tipptase. Et piirata oma võimalik kahjum 50 dollariga, otsustasin, et positsiooni suurus on kaks aktsiat, mitte rohkem.

Netflix ei suutnudki investoreid prognooside ületamisega üllatada - nagu ma lootsingi - ja aktsia hind kukkus õhtusel järelturul 14% madalamale. Tänahommikusel eelturul on miinus eilse päevaga võrreldes 12%, mis minu pisikese positsiooni juures tähendab ligi sadat dollarit kasumit. Täpse kasumi saan teada turu avanedes, kui positsiooni sulgen.

Mis siis Netflixiga juhtus?

Nagu ma eile kirjutasin, on Netflix kahjumis firma, mille põhiline väärtus praegu on tema potentsiaal, tema võime kasvada. Eriti oodati meediaettevõttelt palju uusi kasutajaid ja see oli ka koht, kus firma eile avaldatud teise kvartali tulemused kõige rohkem soovida jätsid.

Analüütikud ootasid Netflixilt üle viie miljoni kasutaja lisandumist väljaspool USAd ja 1,2 miljonit USAs. Nii kõrgele seatud latti firma ületada ei suutnud, pigem võiks isegi öelda, et ta jooksis lati alt läbi, lisades 4,47 miljoni kasutajat väljaspool USAd ja kõigest 0,67 miljonit USAs. Just kodumaiste kasutajate kasvu langemine pooleni oodatust on ka aktsia kukkumise peamine põhjus.

Firma tegevjuhi Reed Hastingsi sõnul lasub kasutajate arvu oodatust aeglasema kasvu süü teistel: Disney tuleb samale turule, HBO lisab investeeringuid ja Prantsuse meediafirmad on Netflixiga konkureerimiseks seljad kokku pannud. Üldiselt mulle ei meedi, kui enda saamatuses kedagi teist süüdistatakse. Pigem võiks ettevõte vaadata, mis ta ise valesti teeb, näiteks jätab tema teenuse pakkumine Euroopas palju soovida. Aga see selleks.

Ootan nüüd põrget

Kui Netflix tõesti avaneb 350 dollari lähedal, kaalun selles aktsias hoopis pikaks minemist. Ma arvan, et sellelt tasemelt võib aktsia hind üles põrgata, kuni 20-30 dollarit.

Miks ma seda arvan? Netflix on esiteks analüütikute lemmik. Nad võisid küll varem nuriseda liiga kiire aktsia hinna tõusu üle, aga -14% langus peaks nende mure murdma. Eile teatatud kvartalitulemuste kohta kasutati mitu korda väljendit: "tugev, aga mitte silmapaistev kvartal" ja seda see ka oli, sest rahaliselt suutis Netflix analüütikute eesmärgid ilusti täita ja isegi ületada, teenides 0,85 dollarit tulu aktsia kohta.

Samuti on Netflix investorite lemmik ja eriti just institutsionaalsete investorite lemmik. Nemad vaatavad aga asju pikemas vaates ega pea ühte "mitte silmapaistvat" kvartalit eriliseks õnnetuseks. Pigem kasutatakse praegust aktsia hinna langust soodsa kohana, kus pikka positsiooni suurendada. Kõigest hoolimata on Netflix ju planeeritud aastakasvu graafikus ja kõige suurema kasutajate arvu kasvuga aeg ehk jõule sisaldav neljas kvartal on alles ees.

Kaupleja Alexi kontoseis

Hetkesaldo (suletud tehingute summa kontol): 9543,67 eurot

Kapital (avatud tehingute kasum/kahjum kontol): 9529,39 eurot

Reaalajas ülevaate Alexi kauplemiskontost ja viimastest tehingutest leiab SIIT.

Hetkel kuum