Suurettevõtja Joakim Heleniuse põllumajandusettevõte Väätsa Agro kaotas mullu teist aastat järjest kasumit, kuid käesoleva aasta prognoosid on head – lausa ajaloo parimad.
Ettevõtja Joakim Helenius prognoosib, et see aasta tuleb põllumajanduses väga hea.
Foto: Andras Kralla
Väätsa Agro AS teenis 2024. aastal 18,9 miljoni euro suuruse käibe juures 4,5 miljonit eurot tegevuskasumit. Võrreldes eelnenud aastaga vähenes käive umbes 3% ja kasum ligi 15%.
Kirju minevikuga suurinvestor on investeerimas sõjajärgse Ukraina üles ehitamisega seotud aktsiatesse ning ootab õiget aega, et puruks pommitatud Harkivis panna püsti uued pilvelõhkujad.
Börsiettevõtte Infortar tütarfirma EG Biofond ostab põllumajandusettevõtte Estonia Farmid OÜ, teatas Infortar. Hiljuti plaanis ostu ka suurettevõtja Joakim Helenius, kuid see tehing jäi viimasel hetkel katki.
Põllumajandusettevõtte Estonia Farmid üks omanik ja juht Jaanus Marrandi usub, et uue kosilase Infortariga läheb tehing ka päriselt läbi, sest ostja on ikkagi suur ja edukas börsifirma.
Septembris algab edukate ettevõtete tunnustusürituste sari, mille kulminatsiooniks on 27. novembril Tallinnas toimuv TOP-gala. Üle Eesti toimuvad eelüritused Tartus, Pärnus, Rakveres ja Viljandis, kus tunnustatakse maakondade silmapaistvamaid ettevõtteid.