Anne Oja • 1. juuli 2010 kell 5:30

Läbikukkunud ettevõtja tipp-poliitikuks? Tänan, ei!

Homme, 2. juulil, kuulutab Tartu maakohus tõenäoliselt välja Rahvaliidu juhiks pürginud Ingvar Tšižikovi firma pankroti. AS Vinnal sattus makseraskustesse juba rohkem kui aasta eest.

Samas jäävad Ingvar Tšižikovi meeldejäävamad poliitilised avaldused ja ambitsioonikas otsus tõusta Eesti suurima erakonna tippu just sellesse aega, mil aastaid tema käe all tegutsenud ettevõte pankrotisohu kiskus, selgus ajutise pankrotihalduri aruandest.

Tõsi, AS Vinnalile sai saatuslikuks üleüldine majanduse jahenemine, kuid kas parasjagu pankroti poole tüüriva ettevõtja koht on ikkagi tipp-poliitikas? Miks ei panusta ta oma jõudu, aega ja läbirääkimisoskusi sinna, kus sellest kõige rohkem kasu oleks ehk oma ettevõttesse?

Pankrotihalduri vandeadvokaat Anne Tammeri hinnangul ulatub AS Vinnali vara väärtus 11,5 miljoni kroonini, kuid kohustused 16,9 miljoni kroonini. Tulude vähenedes kulutused suurenesid, lisas haldur.

Maksuametile on tasumata 1,4 miljonit krooni ja töötajatele kuni nelja kuu palk, kokku rohkem kui 300 000 krooni. Lisaks soovib pank jõuga ära võtta liisinguautosid.

Tore, kui Eestis leidub veel ambitsioonikaid inimesi ja ettevõtjaid. Vastutustundeituid ja kergekäeliselt raha kulutavaid poliitikuid on meil juba niigi küll. Selliseid pole enam juurde vaja.

Leian, et kraavi sõitnud ettevõtjatel pole riiki ja rahvast juhtima asja. Enne tuleks ikka oma sõiduk kraavist välja tõmmata.

Hetkel kuum