Rivo Sarapik • 23. oktoober 2012 kell 14:34

Mida ühist on Reformil, Veerpalul ja Armstrongil?

Reformierakond püüab Silver Meikari annetusi heategevusele jagamisega rahastamisskandaalist positiivset krediiti lõigata. Ent see ei lähe läbi, arvab rubriigitoimetuse juht Rivo Sarapik.

Mulle tundub, et erakond püüab heategevusaktsiooniga tekitada avalikkuses selliseid reaktsioone, nagu nägime näiteks möödunud aastal, kui sai teatavaks Andrus Veerpalu positiivne dopinguproov. Rahvakangelase toetajad ja fännid ei lasknud end ebameeldivast faktist häirida ja vandusid toetusaktsioonidega Veerpalule truudust, sest suusalegend tõi ala juurde palju inimesi, mis justkui õigustab patustamist.

Samamoodi andestavalt lähenevad dopinguprobleemile Lance Armstrongi toetajad. Hoolimata esmaspäeval avalikuks saanud tiitlite äravõtmisest ja eluaegsest võistluskeelust peetakse teda ikka legendiks. Pooldajad möönavad, et dopingune küll, aga vaadake, paljusid ta omanimelise vähifondiga aidanud on või kui paljusid rattaspordi juurde meelitanud.

Reformierakonna õnnetuseks ei ole avalikkuse meelsus rahastamisskandaali tõttu erakonna suhtes sama soosiv kui sporditähtedel. Poliitikud kas ei taju või ei taha tajuda, mis meelsus tegelikult valitseb. Sellele viitab ka rahastamisskandaali peategelaste Kristen Michal ja Kalev Lillo tänu pärast kriminaalasja lõpetamist Eesti inimestele, kes olevat neid toetanud.

Hetkel kuum