Sel korral keskendume saates enesearengule. Kuulete, miks on visioonile mõtlemine eesmärkide seadmisest olulisem ja miks on eesmärkide seadmine üldse ülehinnatud.
Samuti kuulete, miks on inimene nii harjumuste kui ka keskkonna ori ning juttu tuleb ka eneseanalüüsist, mõtteviisist ja uskumustest. Külas on coach ja koolitaja Raimo Ülavere ja coach Maarja Kaseväli. Saadet ...
Räägime atraktiivse töökeskkonna loomise ja personali värbamise teemadel. Jutuks tuleb see, kuidas töötajad omal kohal õnnelikuks teha ja tahame teada, mis on mitterahalised hüved, mis tänapäeval töötajatele olulised on.
Püüame ka vastust leida küsimusele, mida teha, et töötajaid üle ei ostetaks ja kas see on üldse tööandjate ...
Tänases saates "E-kaubanduse areng ja tulevik" tuleb juttu e‑poe teenuse disainist ja e‑poodide kasutajakogemusest. Sellest räägivad UX Estonia kaaasasutaja, kasutajakogemuse disainer ja mentor Artur Puiste ning koolitaja ja Turunduskoolitused OÜ asutaja Katrin Vilimaa-Otsing.
Saates tuleb juttu leitavusest, kasutaja mugavusest, menüüst ja sorteerimisest, e‑poe esmamuljest, pop‑up akendest ning ...
Saates „Teabevara tund“ räägime seekord personalitöö digitaliseerimisest, personalitarkvara valimisest ja juurutamisest. Saame teada, millised eeldused peavad ettevõttel olema, et personalitööd digitaliseerida. Räägime digitaliseerimise sammudest ja sellest, milliste kriteeriumite järgi valida tarkvara. Uurime ka, kuidas uut tarkvara ettevõttes edukalt juurutada.
Stuudios ...
Seekordses saates "Digipööre kaubanduses ja tööstuses" räägime küberturvalisusest. Saatekülalised on SMITi asedirektor baasteenuste valdkonnas Einar Laagriküll ja Orkla IT teenuste juht Allar Bernard.
Saates räägime sellest, miks tuleb IT seadmetes töö- ja eraelu lahus hoida, kas tööarvutiga e-poodides ja sotsiaalmeedias käimine on turvaline ja ...
Raadiosaate "Mets ja majandus" maikuu osas on juttu metsandusharidusest ja püsimetsandusest.
Hiljutisel metsanduse visioonikonverentsil oli üheks peateemaks metsandusharidus. Kõlama jäi mõte, et kui me kiiresti midagi ei muuda, hakkab metsanduses valitsema juba õige varsti noore tööjõu puudus.
Paljuski on see seotud meie demograafilise olukorraga, aga on ka teisi asjaolusid. ...
Infopankur uurib seekorda, kuidas muuta digivaldkond tulevikukindlaks. Eksperdid on üsna ühel meelel, et Eesti ettevõtete digiarengu ees pole klaasilage, kuid on teatud piirangud, millest kõige tüüpilisem on probleemi sõnastamine. See on esimene samm, mis eeldab kõigepealt sisekaemust, mitte arendajaid ja kallist tehnoloogiat.
Coop Panga IT juht Martin Kuustik (vasakul) ütleb, ...
Saates on külas gasellettevõtte Gemer Grupp kaasasutaja Gretel Pappel ja Taltechi majandusteaduskonna dekaan professor Enn Listra. Räägime sellest, miks on kiire kasv ettevõtluses oluline, mis kasu on majandusharidusest ettevõtluses ja millist ettevalmistust ettevõtjad ülikoolide lõpetajatelt ootavad. Saatejuht on Hando Sinisalu.
Foto: Andras Kralla
Eesti üks laiahaardelisemaid ja sõnakamaid ettevõtjaid Urmas Sõõrumaa on endale appi võtnud peretütre Katriini, kes töötab Forus Taxis projektijuhina.
Pereettevõtlusele pühendatud raadiosaates räägime lisaks aimatavale ka Patarei merekindlusest ja peatume ka Ukraina sõjal.
Sõõrumaa, kel on Ukrainaga enda sõnul ...
Kodune tugi, õnn ja kohtumine õigete inimestega on pannud aluse edukale inseneribüroole, selgus saatest "Kiired ja vihased".
„Kui rääkida päriselt nii nagu asjad olid, siis naine kodus käskis,“ tunnistas Inseneribüroo STEIGER juht ja omanik Erki Niitlaan, et see oli peamine põhjus, miks äriga alustas.
Samuti rääkis, et ka varasema amet jäi ...
Täna on veel vähesed ettevõtjad suutnud plokiahela võimalused oma ettevõtte kasuks tööle panna, aga kindlasti tasub kaaluda neid võimalusi. Plokiahel võimaldab sisuliselt ilma vahemeheta turvaliselt kaubelda praktiliselt kõigega, lisaks on selles palju teisigi võimalusi. Viimased aastad võidukäiku teinud NFT võimalused aitavad tuua tarneahelasse ...
Räägime meeskonnatöö mängudest ja sellest, mida on võimalik läbi mängimise meeskonnas treenida ja saavutada. Arutleme selle üle, kuidas panna meeskond hästi toimima, inimesed omavahel suhtlema ja koostööd tegema. Samuti lahkame mängude ja koolituste korraldamist korraldaja pilgu läbi.
Külas on Anneli Kikkas, kes on KAHH arenguagentuuris meeskondade ...
28. mail 2022 jõustub tarbijakaitseseaduse muutmise seadus. Sel puhul räägime „Teabevara tunnis“, millised muudatused ootavad ees Eesti ettevõtjaid ja tarbijaid.
Saame teada, kuidas mõjutab ühiskond tarbijate ja ettevõtjate omavahelist käitumist ja kas tarbijate õigusi on vaja tõhustada näiteks digitaalsete teenuste vaatevinklist.
Seaduse ...
Saatest kuulete, kui palju on Vene-Ukraina sõda mõjutanud meie kalatööstust ja kalatoodete kättesaadavust ning millised tegurid kalakasvatust Eestis pidurdavad.
Külas on Eesti Kala- ja Vähikasvatajate Liidu juhatuse esimees Martin Liiv ja Eesti Kalaliidu juht Valdur Noormägi. Saadet juhib Juuli Nemvalts.
Saatesarja „Bürootöö infopunkt“ neljandas saates keskendume meeskonna sisekliimale ning „pahalastele“, kes selle heaolu alla viivad. Mida teha olukorras, mil meeskonda on sattunud keerulise iseloomuga töötaja või hoopiski juht? Kas sellises olukorras on efektiivne ja tulemuslik meeskonnatöö üldse võimalik? Kuidas töötajale või kolleegile ...
Räägime saates sellest, kuidas ja miks võiksid tööandjad teadlikult disainida globaalsete talentide värbamise protsessi. Juttu tuleb sellest, kuidas kaugelt värvatud välisspetsialiste omal kohal õnnelikuna hoida ning kui palju nende värbamine maksab.
Samuti räägivad saatekülalised eduka globaalse värbamise näidetest ja sellest, mis kindlasti ei tööta. ...
Tänases "E-kaubanduse arengu ja tuleviku" saates tuleb juttu e‑poe tekstidest ja klienditeenindusest. Toote tekstide olulisusest räägivad saates copywriter Uku Nurk ja e‑kaubanduse entusiast Hando Sinisalu.
Lisaks eelnevale keskendutakse saates ka heale tekstile, video sõnumitele toodete juures ning räägitakse nii halbadest kui ka headest toote tekstidest. Saates tuleb juttu ka klienditeenindusest, ...
„Teabevara tunni” saates tuuakse välja, mis juhtub siis, kui klient ostab raamatupidamisteenust ainult soodsa hinna põhjal. Kas nii on võimalik saada ka kvaliteetset teenust? Juttu tuleb sellest, kuidas tunnustatud raamatupidamisettevõtte kvaliteedimärk võimaldab tuua esile kvaliteetsema teenuse osutajaid, kes järgivad kokkulepitud reegleid.
Eestis võib peaaegu igaüks ...
Saates "Digipööre kaubanduses ja tööstuses" on seekord külas Apollo Grupi Baltikumi personalijuht Kristiina Tinn ja personalispetsialist Marlen Ambur ning Fujitsu Estonia konsultant Tiiu Kütson-Janke.
Juttu tuleb personalitöö automatiseerimisest: töölepingu sõlmimine, lõpetamine ja tööaja arvestus toimub Apollo Grupi Eesti harus juba täna Persona ...
Tänase saate "Mets ja majandus" avalugu räägib uudsest pakendimaterjalist. Eesti iduettevõte RAIKU toob turule uudset pakendimaterjali, mis võiks asendada mullikile. RAIKU eeliseks on materjali täielikult looduslik tooraine, milleks on puit. Põhimõtteliselt on tegu õhukeste puiduvedrudega, millel on väga head kaitsvad omadused. RAIKU plaanidest ja arengutest rääkisime ...
Ilmselt pole Eestis enam ainsatki juhti, kes kahtleks küberturbe vajalikkuses. Ent tehnoloogia ostmisest üksi on vähe, seda tuleb ka rakendada, uuendada ja arendada. Suurim risk on arvuti ja tooli vahel ning seepärast tuleb lisaks koolitamisele ka kontrollida, kas koolitus on töötajate turvakäitumist soovitud suunas mõjutanud.
KPMG kübeturvalisuse teenuste juht Mihkel Kukk soovitab ...
Eesti pereettevõtetele keskendunud saatesarja aprillikuise saate külalised on pereettevõttest Otepää Lihatööstus Edgar. Ettevõtte rajas Lõuna-Eesti majanduselu grand old lady Maie Niit 1991. aastal, kes on tegevjuhtimise minia Mairele üle andnud. Tänaseks on pereettevõtte tegemistega liitunud ka Maie pojatütar Anne-Mai, kes nõustab pereettevõtet ...
Kiiresti kasvavatele ettevõtetele keskenduvas saates on sel korral külas Tallinna Loomakliiniku peaarst ja omanik Kai Laars.
Kuulete, miks otsustas Laars oma loomakliiniku avada, milliste väljakutsetega on silmitsi seisnud, kuidas ta ettevõtet juhtinud on ja milliseid vigu on teinud, mis on kliiniku juhtimise puhul kõige enam üllatanud, kui kaua peavad loomaomanikud järjekorras ...
Siseaudiitorid on oma organisatsioonis omaniku käepikenduseks. Nad uurivad, kuidas organisatsioon tegelikult toimib ja millised murekohad vajavad parandamist.
Saates „Finantsuudised fookuses“ räägitakse sellest, mida siseaudiitorid organisatsioonis teevad ja milleks on nende tööd vaja. Samuti tuleb juttu, kuidas siseaudiitoriks saadakse ning kuidas on amet aja jooksul muutunud.
Saates ...
Räägime Ukraina sõjapõgenikest Eestis ja püüame mõista, millised on nende soovid, ootused ja võimalused. Arutleme võimaluste üle, kuidas kohalikud turismiettevõtjad saaksid põgenike integreerimisel abiks olla ja mis juhtub siis kui integratsiooniga ei tegeleta.
Räägime ka sellest, millised meeleolud valitsevad praegu Ukrainas ja kui ohutu on ...
Saates „Teabevara tund“ räägitakse seekord sanktsioonidest. Kes ja millise sisuga sanktsioone võib kehtestada? Kuidas kontrollida sanktsiooni kohaldumist isikupõhiste sanktsioonide puhul ja kuidas seda teha kaupade/teenuste puhul? Mis juhtub, kui kohaldada sanktsiooni isiku või tehingu suhtes, kui tegelikult sanktsioon ei kohaldu? Ja vastupidi, mis juhtub, kui sanktsiooni ei kohalda, ...
Teravilja saadavuse ja hindade kujunemise prognoosi on Vene-Ukraina sõja valguses äärmiselt tänamatu teha. Samas usuvad teravilja kokkuostuga tegelevad ettevõtted, et Eestil on endal võimekus teravilja sisenõudlust katta.
Keerulisemaks võib minna maisi, tatra ja muude kaunviljadega.
Sõjaolukord on Scandagra teravilja tootejuhi Marge Pähkli sõnul ...
Seekordne „Bürootöö infopunkt“ keskendub tõlketeenusele. Saates teeme juttu sellest, kuidas endale koostööpartnerit valida, millistel juhtudel kasutada tõlkebüroo või vabakutselise tõlgi abi, kuidas kujuneb tõlketeenuse lõplik hind ja paljust muust. Lisaks heidame pilgu tulevikku ning arutleme, kas ühel päeval võib juhtuda tõesti ...
Sõjapingete ja sanktsioonidega on realiseerunud paljude ettevõtete äririskid, mistõttu on käivitunud kriisiplaanid. Seetõttu räägime saates ettevõtte toimepidevusplaanide ja erinevate kriisiplaanide tegemisest.
Juttu tuleb kriiside ja meeskondade juhtimisest ning saatekülalised toovad elulisi näiteid oma tööst. Samuti räägime sellest, millised ...
Tänases saates tuleb juttu sellest, kui roheline on e‑kaubandus ning kuidas ta saab keskkonnale väiksema jalajälje jätta. Saatesse oleme sellel teemal kutsunud vestlema DPD Eesti tegevjuhi Remo Kirsi ja Eesti E‑kaubanduse Liidu tegevjuhi Tõnu Väädi.
Saates tuleb teiste seas ka juttu sellest, kuidas tarbijad valivad keskkonnasõbralikke e‑poode ning sellest, et e‑poed peaksid rohkem ...
Seekordne „Teabevara tundˮ keskendub välismaalaste, sh ukrainlaste, töölevõtmisele. Räägime, millistel alustel välismaalased Eestis töötada saavad, mis on ajutine kaitse ning mida peab tööandja tegema, kui soovib välistööjõudu kasutada.
Välismaalaste töötamisest Eestis räägivad vandeadvokaat Aldo Vassar ja advokaat ...
"Digipööre kaubanduses ja tööstuses" saate külalised on Elisa Eesti erakliendiüksuse juht Mailiis Ploomann ja Translatewise asutaja Sandra Roosna.
Saates räägime klienditeeninduse digitaliseerimisest, chatbotidest ning sellest, kui kasulikud nad ettevõtetele olla saavad.
Saatejuht on Hando Sinisalu.
Tänane saade "Mets ja majandus" räägib peaasjalikult sõjast! Puiduturul valitseb ebakindlus ning nõudlus uute tooraineallikate järele aina kasvab.
Intervjuu annab puitmajatootja Finnlog OÜ tegevjuht Alar Anton, kellele on aastatepikkune kogemus Venemaal äri ajamisest. Anton tõdeb, et õnneks jõudsid nemad õigel ajal, ehk siis juba aastal 2014, kui Venemaa ...
Hooaja esimene Infopankuri saade räägib andmetest ja investeerimisest. Mis oleks, kui inimeste asemel teeksid arvutid ja algoritmid investeerimisotsuseid? Kas investeeringute tootlused kasvaksid küllaldaselt ja pidevalt? Kas börsikrahhid ja majanduskriisid oleksid minevik?
Swedbanki investeerimisstrateeg Tarmo Tanilas ütleb, et inimese loomus ei muutu: headel aegadel on ta liiga ahne ja halbadel aegadel ...
Pereettevõtlusele keskenduvas saates kuuleb, millised on olnud pereettevõtte Nurme Looduskosmeetika kõige olulisemad verstapostid, mida peavad firma kaasasutaja Marit Tiits ning tema abikaasa ja firma tegevjuht Jimmy Karp ühiselt äri ajamise juures keeruliseks, mida aga perefirma toimimise jaoks oluliseks.
Lisaks tulevad jutuks Nurme Looduskosmeetika ambitsioonid, praeguse aja katsumused ja põhimõtted, ...
Mida kvaliteetsem, kiirem ja turvalisem on internetiühendus, seda kindlam on, et ettevõte saab keskenduda oma äritegevusele. Just internetiühendus on seekord saate keskmes. Vastuse saavad muu hulgas küsimused, millele peaks teenusepakkujat ja paketti valides mõtlema, kas eelistada mobiilset- või püsiühendust, miks tasub luua ärikliendi konto ja mille kõige osas saavad ...
Külas on ehtebrändi Marmara Sterlingu tegevjuht Janno-Jako Jaek. Ettevõte jõudis tänavu teist aastat järjest kiiresti kasvavaid ettevõtteid koondavasse edetabelisse ehk Äripäeva koostatud Gaselli TOPi.
Räägime sellest, mis on ettevõttele kiire kasvu toonud, milliseid muutuseid on see toonud juhtimisse ja äristrateegiasse, miks on nad varasemalt raha ...
Aruanded, arved, kviitungid ja veoselehed võiksid kõik olla elektroonilised ja liikuda reaalajas. See annaks tohutu ajavõidu ja muudaks ettevõtte majandusarvestuse efektiivsemaks. Ettevõtjad saaksid andmete põhjal langetada kiireid otsuseid.
Riik loob praegu vajalike eeldusi, et andmevahetus riigi, ettevõtete ja kodanike vahel oleks standardiseeritud ja ühtne. Kuna reaalajamajandus ...
GDP has been the measure of success for the economy since WWII. The more the GDP grows, the better the economy and hence the welfare of entire society. Now, this growth paradigm has been questioned as we see all the damage inflicted upon ecosystems around the world. Undeniably, growth of global economy has brought us a lot of benefits and welfare but laying our hopes merely on more growth for prosperity does not seem a resilient ...
Räägime sellest, kuidas poliitilised ja sõjalised sündmused Venemaal ja Ukrainas mõjutavad meie lähenevat reisisuve. Juttu tuleb suletud õhuruumide mõjust reisimisele, Finnairi konkurentsieelise kadumisest Aasia suunal ning sellest, milliseid mõjusid on kohalikud turismiettevõtjad Ukraina sõja tõttu juba tunda saanud.
Räägime ka sellest, kuhu ...
Äripäev kasutab küpsiseid parima ajakirjandusliku teenuse, huvipakkuvama sisu ja hea kasutajakogemuse võimaldamiseks. Meie veebilehel on järgmist liiki küpsised: vajalikud-, statistika-, eelistuste- ja turunduse küpsiseid. Küpsiste kasutamise eesmärkide ja töötlemise aluse osas saad rohkem infot Meie Küpsiste Poliitikast. Vajutades „Luban kõik“ nõustud Küpsiste kasutamisega meie ja kolmandate osapoolte poolt Meie Küpsiste poliitikas ja käesolevas Küpsiste lahenduses toodud tingimustel. Vajutades „Muudan eelistusi“ saad oma eelistusi alati muuta ja täiendavalt infot erinevate Küpsiste kohta.