Augusti esimene nädal algas kahe võimsa pauguga: Bolt kaasas enneolematult suure summa raha, Graanul Investi pelletiäri läks kaubaks suurfondile. Viimase puhul on õhus siiski mitmeid küsimusi, arutlesid Äripäeva ajakirjanikud saates "Äripäev eetris".
Nii on teadmata, kas tehinguhind ulatus poole miljardi euroni või rohkem, kui suur osalus müügiks läks, kas ostutingimustes on sees, kui pikalt Raul Kirjanen Graanul Investi eesotsas jätkab ning kas tehinguga läks kaasa ka ettevõttest eelmisel aastal eraldatud kõrvalärid.
Bolt, kes võiks sel aastal oma käibenumbriga ületada Graanul Investi, oli oma raha kaasamise juures summadega avalikum: 600 miljoni euroga sukeldutakse seni kõige suurema turumahu potentsiaaliga, kuid suurte väljakutsetega ärisse ehk jaekaubandusse.
Nimelt on selle kevadsuve perioodi kõige kuumim märksõna idumaailmas tumepoed ning kuidas kaup koju kätte tuua kõigest 10-15 minutiga. Näiteks kerkis eelmise aasta mais asutatud Berliini idufirma Gorillas miljardifirmaks tänavu märtsis ehk 10 kuuga õnnestus firmal tõusta tühjast kohast ükssarvikuks. Seega pole ime, et tuntud investorid külvasid Bolti rahaga üle, investorid on panustanud sellesse ärisse viimase aasta jooksul kokku miljardeid dollareid.
Skeptiku pilguga peale vaadates on siiski äris sees mitmeid küsimärke, millest peamine on, kas kiire ja suure valikuga kauba pakkumine suudab ka olla majanduslikult mõistlik ning kas tarbija on valmis maksma teenuse eest täishinda.
Saates "Äripäev eetris" arutlesime nende küsimuste üle pikemalt, sealjuures küsisime kas Boltist on kasvamas uus globaalne tehnoloogiahiid, mis konkurentsieelis neil on teiste ees, kas poliitiline ning keskkonnaorganisatsioonide surve võis mõju avaldada Graanul Investi tulevikule ning kas ettevõte ikkagi osteti või müüdi. Lisaks kõnelesime Eesti vaktsineerimistralli järjekordsest episoodist, kus juhtimishoovad antakse peagi üle ning mis võiks olla aeglase vaktsineerimistempo tuumpõhjus olla.
Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.