Börsikaupleja Marek Kallin: tehnoloogiasektori eufooria ei lõppe hästi

  Eesti pikima kogemusega börsikaupleja Marek Kallin avaldas saates "Investeerimisportfell 2030", millist strateegiat tema kasutab, et keskmiselt 30-40% tootlust aastas teenida.

  Päevakauplejana peab pidevalt arenema ja ei tohi ühte kohta kinni jääda ning uusi asju leidma. Kallin tõi esile, et kui jääda ühte kohta kinnis, siis on see nagu surm. Kaupleja sõnul on asjad kiiremaks läinud ning kõik võib muutuda hästi kiiresti, samas 2000ndetal oli see kõvasti aeglasem. Kauplemisturgudel mängib Kallini sõnul ka rolli see, kui on mõni tähtis juudipüha, kuna siis on tuntavalt vaiksem turgudel.

  Pikaajaliselt kauplemisega tegelenud Kallin tõdes, et aegajalt on perioode, kus on tunne, et lööd käega, aga see ei kesta kuigi kaua. Peamiselt tuleb masendus, kui tuleb suurem kaotus sisse, aga neid ikka aegajalt juhtub.

  Päevakaupleja Marek Kallin alustas kauplemisega paarkümmend aastat tagasi ning algkapitaliks oli tal siis börsil tegutsemiseks 10 000 USA dollarit. Kallin lisas, et tänaseks on ta rahul kui tuleb 30-40% aastas tootlust. Oma ühe suurima kaotusena tõi Kallin välja, et võttis liiga suure riski ja sai kiiresti 400 000 dollarit kaotust sisse, kui mängis nafta hinnale.

  Kallin ise kasutab uudiskauplemise strateegiat, millega jälgib pidevalt erinevaid uudiseid ning tegutseb uudise peale mõnekümne sekundi või paari minuti jooksul. Tavapäraselt ta pikalt positsioone ei hoia ning kolm tundi on tema jaoks juba pikk periood. Samuti eelistab Kallin kaubelda USA eelturul ja järelturul ning mängib tihtipeale ka erinevaid tulemuste uudiseid järelturul. Samas kuulujuttude peale kaupleja ei mängi, kuna seal võib mõne jama otsa sattuda.

  Päevakaupleja rääkis, et tehnoloogiasektoris on mega eufooria, mida ta on näinud ka korduvalt varem ning need asjad ei ole kunagi hästi lõppenud. „Millegi pärast ma kardan, et see ei lõppe ka praegu,“ rääkis Kallin. Ta lisas, et ilmselt näeme kõiki neid AI aktsiaid nagu Nvidia ja Super Micro Computer oluliselt madalamatel tasemetel kui praegu. Kaupleja ise nendes aktsiates ilma stop-loss orderiteta sees ei istuks.

  Lisaks rääkis Kallin saates riskihaldusest oma strateegiast põhjalikumalt ning millised on olnud suurimad õppetunnid ja kogemuslood kauplemisel. Samuti rääkis päevakaupleja tänasest aktsiaturust ning millised trendid on tema viimastest tehingute järgi head kauplemiskohad täna.

  Saadet juhtis Jaan Martin Raik.

  Foto: Marek Kallin

  Saate „Investeerimisportfell 2030“ salvestamisele pani õla alla finantstehnoloogiaettevõte Admirals.

  • Investeerimisportfell 2030
  • 30.05.2024
  KIIRUS:
  Börsikaupleja Marek Kallin: tehnoloogiasektori eufooria ei lõppe hästi
 • Hetkel kuum