Elektri hind on aastaga kahekordistunud, kuid Alexela energiaportfelli juht Kalvi Nõu sõnul ei ole turul märke, et hinnatõus võiks lõppeda.
Nõu tõi välja, et Baltikumi regioonis on elektrihinnale suurim mõju fossiilsete kütuste elektrijaamadel. Ta selgitas, et CO2 kvootide hinnad jätkavad Euroopa Liidu roheesmärkide taustal kiiresti kallinemist ning võivad kerkida praeguselt 50 eurolt tonnilt ka 100 euroni. Seetõttu ei näe Nõu mingit põhjust, miks peaks elektrihind hakkama langema.
Nõu rääkis, et samas ei saa Eesti lähima kümnendi jooksul ka roheenergiale rohkem toetuda, kuna suuri tuule- või päikseparkide projekte ei ole varem töösse tulemas. Praegu ei ole aga roheelektri tootmismahud piisvad ning seega peame jätkuvalt aina kallinevat põlevkivienergiat ostma ning arvestama volatiilsete hindadega.
Lisaks selgitas Nõu, mis põhjustab elektri ajutisi lausa 10kordseid hinnakõikumisi ning millist hinnavahemiku võime oodata suveks. Samuti tõi ta välja maagaasi hinnatõusu põhjused ning tulevikuprognoosid. Nõu andis ka soovitusi, kuidas kodumajapidamistes elektrihinna volatiilsuse mõjusid arvetele minimaliseerida.
Kuula intervjuud siit:
Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.