• Jaga lugu:

  Kaja Kallas kärbetest: pahaseks saadakse selle peale, kes peo lõpetab

  Eesti on praeguses pandeemiaolukorras üks väheseid riike Euroopas, kes plaanib tegema hakata kärpeid ja kulude kokkuhoide. Peaminister Kaja Kallas selgitas Äripäeva raadios „Kuum tool“, miks valitsus seda teed minna kavatses.

  „Eelmine valitsus kirjutas eelarvesse miljardi jagu bluffi kärbete näol, mida seal tegelikult ei olnud. Me ei saa pikalt üle jõu elada,“ ütles Kallas. „Vaatame näiteks Kreekat, kes pikalt elas üle jõu. Nende elatustase on langenud alla Euroopa Liidu keskmise,“ tõi ta näite.

  Kallas lisas, et tema juhitud valitus on piltlikult öeldes see seltskond, kes tuli kohale pärast suurt pidu. „Pahaseks ei saada mitte nende peale, kes kõigile džinn toonikuid välja tegi raha eest, mida neil polnud, vaid ikka selle peale, kes ütlevad, et raha on otsas. Ja mitte ainult otsas, vaid kõik peavad kinni maksma ka väljategija suurejoonelisuse, kellel polnud ju raha, mida kulutas,“ rääkis Kallas.

  Kallas rääkis intervjuus Äripäevale veel ka riigi investeeringutest, Tallinna suurhaigla rahastuse probleemidest, Eesti mandunud poliitilisest kultuurist ja lõhestunud ühiskonnast. Samuti rääkis Kallas, milline on olnud tema kõige halvem ja parim investeerimisotsus, mida ta elus teinud on.

  Intervjueerisid ajakirjanikud Eliisa Matsalu ja Igor Rõtov. 

  • Kuum tool
  • 26.04.2021
  • KIIRUS:
  Kaja Kallas kärbetest: pahaseks saadakse selle peale, kes peo lõpetab
  Jaga lugu:
 • Hetkel kuum