Kas raskevõitu jalaga „auto-Marko“ on liikluses probleemiks?

  Autoentusiast võib olla keskmisest oluliselt teadlikum ja tähelepanelikum autojuht, ent teistest kiiremini sõites muudab ta end kaasliiklejate vigade suhtes ohustatumaks, selgitab staažikas liikluskoolitaja Indrek Madar.

  Madar tõdes Äripäeva raadio saates „Autojutud“, et liiklusreeglid on pandud paika pigem kesiste oskustega autojuhtide järgi, kuid liikluses osalevadki ääretult erineva käitumisega juhid ning osavamad roolikeerajad peaksid kasutama oma kogemusi selleks, et ohtlikke olukordi vältida. Kiirusevalik on selle juures väga tähtis, ehkki sugugi mitte ainus komponent.

  Autosaates keskendutigi nn sõiduentusiastidele, keda võib pidada mitmes aspektis eeskujulikuks liiklejaks, aga kes kipuvad lubatud sõidukiirusega pahuksisse minema. Saatejuht Karl-Eduard Salumäe näitlikustas asja väljamõeldud 35aastase Markoga, kes tunneb auto juhtimise kunsti vastu detailideni huvi, kuid ei näe suurt kurja kurvilisel kõrvalteel kiiresti sõitmises. Kas niisugune „Marko“ on Madari meelest kokkuvõttes probleemiks või mitte, seda kuuleb saatest.

  Ühtlasi arutleti selle üle, miks Eesti liiklusturvalisus tammub hukkunute arvu poolest juba viis aastat paigal ning milliste võtetega võiks õnnestuda teha järgmine kvalitatiivne hüpe. Indrek Madar leiab, et seniste meetoditega jääb uus läbimurre sündimata.

  Lisaks muule selgitab Madar, miks Kaarli puiesteel kehtestatud 30 piirang on tema hinnangul ülepingutatud, miks ta ei pooldaks mõtet piirata autode kiirusi elektrooniliselt nii, et üle lubatu need ei lähegi, ning missugusest ohutu sõidu ühest põhireeglist pole Eesti autojuhid justnagu kuulnudki.

  Foto: DPA/Scanpix

  • Autojutud
  • 09.05.2024
  KIIRUS:
  Kas raskevõitu jalaga „auto-Marko“ on liikluses probleemiks?
 • Hetkel kuum