Marina Kaljurand: Euroopa parlament peab olema piits, mis hoiab survet

  Europarlamendi liige Marina Kaljurand näeb europarlamendi rolli ambitsioonikate eesmärkide püstitamises ning surve hoidmises nii riikide valitsustele kui Euroopa Komisjonile.

  Hoonete energiatõhusust, metsandust, põllumajandust ja maakasutust käsitlevas saates „Fookuses Euroopa majandus“ nimetab Kaljurand parlamendis vastuvõetud hoonete energiatõhususe direktiivi eelnõud mõistlikuks kompromissiks.

  Samas tuleb rõhutada, et parlamendi vastuvõetud otsus, mis sätestab, et aastaks 2030. aastaks peab eluhoonete energiaklass olema vähemalt E ja 2033. aastaks vähemalt D, on alles eelnõu, mille üle hakatakse veel kolmepoolselt läbi rääkima.

  Saates kõnelesime hoonete energiatõhususe kõrval ka energiatoetustest, raiemahtudest, maavarade kaevandamisest ning Euroopa Liidu C02 kaubandusest. Viimase kohta on indikatsioone, et heitmekaubanduse süsteemi ootab liidus ees reform.

  Üle helisilla intervjuud andnud Marina Kaljuranda küsitles Lauri Leet.

  Fotol Marina Kaljurand 2019. aastal  europarlamendi valimistulemuste järel Sotsiaaldemokraatide valimispeol. Foto autor Liis Treimann. 

  • Fookuses: Euroopa majandus
  • 24.03.2023
  KIIRUS:
  Marina Kaljurand: Euroopa parlament peab olema piits, mis hoiab survet
 • Hetkel kuum