Omniva juht: neljapäevane töönädal võiks vähendada tööpuudust

  Eesti ühiskond peaks käivitama arutelud, et üle minna neljapäevasele töönädalale. See looks töökohti juurde muu hulgas ka maapiirkondades. Teisalt on see muidugi töökorralduslikult tõsine väljakutse juhtidele, aga las olla, rääkis Omniva juhatuse esimees Mart Mägi saates.

  Lauri Kool töötukassast lisas, et tema jaoks oli maakondade tööandjaid analüüsides üllatuseks näiteks info- ja side valdkonna tööandjate osas, et Telia Eestis töötas eelmise aasta viimases kvartalis 1473 inimest, aga teisel kohal oli seal Eesti Rahvusringhääling (ERR), kus töötab koguni 1287 inimest. Samal ajal Postimees Grupis 506 inimest. Töötleva tööstuse suurim ettevõte Eestis on aga Ericsson Eesti 1800 töötajaga, mis näitab, et selles sektoris on palju tööd juba automatiseeritud ja seetõttu töökohti vähem ja tööjõupuudust nii leevendatud.

  Töötukassa eestvedamisel sündis aripaev.ee veebis kaart, kust saab vaadata Eesti suuremaid tööandjaid maakondade kaupa. Igast maakonnast on esitletud kümme suuremat tööandjat ning kaardilt joonistuvaid trende analüüsivad saates Mart Mägi, töötukassa kommunikatsiooninõunik Lauri Kool ja saatejuht Annika Kald.

  Fotol Mart Mägi.
  Foto: Liis Treimann.

  • Sisuturundussaade
  • 13.03.2024
  KIIRUS:
  Omniva juht: neljapäevane töönädal võiks vähendada tööpuudust
 • Hetkel kuum