Peeter Oja: lollus ei ole maailmast kadunud

  Kuigi eurovalimiste valimiskampaania käib ja Tallinnas vahetus linnavõim, ei ole poliitiliselt laetud ajal avalikus debatis poliitilist satiiri. Näitleja ja humorist Peeter Oja leiab, et materjali tegelikult on, aga probleem on pigem tegijate puudumises.

  Oja rääkis saates “Äripäeva arvamusliider”, et ta ei väsi imestamast, kuidas poliitikasse tulevad värsked nimed, kes astuvad uuesti ja uuesti täpselt sama reha otsa, nagu eelkäijad. Eriti ebameeldivad ja ärritavad on Oja meelest korruptsioonilood. 

  Nendega tegelemine vajab humoristidelt, nagu ka uuriva ajakirjanduse puhul, tugevat meeskonnatööd. “Kõik sõltub kaasusest, aga kui saad vihaseks, tuleb ennast tagasi hoida. Lihtsalt niisama sõimata ei tohi, jääd ise naerualuseks,” ütles Oja.

  “Lollus ei ole maailmast kadunud! Oled tavaline inimene ja ühel hetkel avastad, et oled poliitik. Kõik, mis tema sees on mõtted ja mittemõtted, arusaamad ja rumalused kannad sa endaga kaasas,” nentis Oja. 

  Intervjuus tuli juttu ka tehisintellekti huumorisoonest ning Oja avaldas mõtte, et ehk oskab AI varsti iseenda üle nalja heita. 

  Et on Eurovisiooni nädal, siis meenutas eurolava veteran Oja ka oma legendaarset lugu “Leto svet”. “See oli avantüür kõige puhtamal moel, nii Pajusaare kui meie, Kreisiraadio poolt,” ütles Oja, kes nentis, et nad pole isegi Eesti aegade edetabeli põhjas kui kõige kehvemad. “Oleme kahjuks eelviimased, tagantpoolt teised. Kõige viimane on Jüri Pootsman minu teada.”

  Tänavuse koosluse 5Miinust ja Puuluup koostööle jagus Ojal vaid kiidusõnu:  “Veissoni tants on hea! See on kirss tordil.”

  Intervjueeris Neeme Korv.

  Foto: Äripäev

  • Äripäeva arvamusliider: intervjuud
  • 10.05.2024
  KIIRUS:
  Peeter Oja: lollus ei ole maailmast kadunud
 • Hetkel kuum