Reisibüroo juht: kui sajab vihma, siis päringute arv kolmekordistub

  Reisibüroole laekuvate päringute arv on otseses seoses akna taga oleva ilmaga, rääkis Reisieksperdi tegevjuht Sven Lõokene saates „Turismitund“. 

  Tema sõnul oli maikuu ilus ja soe ning tollal oli reisikorraldajatel tunne, et kogu suvi tuleb selline, mistõttu läks broneeringute arv langusesse ning isegi lende jäi seetõttu vähemaks. Siiski järgnes vihmasem periood, mistõttu päringute arv ligi kolmekordistus, rääkis Lõokene.

  „Seetõttu on reisibüroos töötamine kahe otsaga asi – kui ilm on ilus, siis äriliselt läheb kehvemini, aga kui ilm on vihmane, siis äri läheb hästi, aga isiklikul tasandil on jama,“ arvas Lõokene.

  Saates räägme eestlaste reisitrendidest Eestis ja välismaal. Otsime vastust küsimusele, miks on reisimine Eestis nii kalliks läinud. Samuti uurime reisikorraldajatelt, mis on kohalike turismiettevõtjate ja teenusepakkujate tugevusteks, ning kus on veel arenguruumi.

  Lisaks uurime, millised on eestlaste seas populaarsed sihtkohad ja kas reisimise arvelt ka raha kokku hoitakse. Samuti prognoosivad reisibüroode esindajad, millist mõju hakkab kohaliku turismisektorile mõju avaldama majutusasutuste käibemaksutõus ning kas selle tõttu hakkavad inimesed odavamatesse sihtkohtadesse reisima. Külas on Estraveli müügidirektor ja juhatuse liige Kaire Saadi ning Reisieksperdi tegevjuht Sven Lõokene. Saadet juhib Gregor Alaküla. Foto: Gregor Alaküla.

  • Turismitund
  • 25.07.2023
  KIIRUS:
  Reisibüroo juht: kui sajab vihma, siis päringute arv kolmekordistub
 • Hetkel kuum