Priit Pokk • 5. juuni kell 8:40
Kuum tool
Ainult tellijale

Sõerd: laenuga maksame kinni vaid jooksvaid kulusid

Saates "Kuum tool" keskendusime kahele võla võtmisele: nimelt teatas rahandusministeerium see nädal, et viidi edukalt läbi võlakirjaemissioon 1,5 miljardi euro ulatuses kümneaastase tähtajaga. Investorite huvi oli viis korda suurem ning kaalutakse ka vajadusel peagi ühe või kahe sarnase emissiooni tegemist.
 
Teiseks teatas mai teises pooles Euroopa Komisjon, et kavas on 750 miljardi eurone päästepakett, millest 500 miljardit on mõeldud otsetoetustena ning 250 miljardit laenudena. See vajab veel omakorda liikmesriikide toetust, kuid mitmed riigid on juba väljendanud pessimismi kava osas.
 
Saates küsisime rahanduskomisjoni liikme Aivar Sõerdi käest, kas Reformierakond oleks võtnud võlgu, mis maksuplaanid oleks pidanud sahtlist välja korjama või piisab korralikust kärpekavast ning kas nende juhtimisel oleks põlevkivist väljumise plaan radikaalsem ehk kas 125 miljoni euro suunamine uue õlitehase rajamiseks oli õige otsus. Lisaks mängisime ette intervjuu politoloog Viljar Veebeliga, kes kommenteerib Euroopa Liidu päästekava.

Kui oled juba tellija, siis logi sisse!
    Hetkel kuum