„Tõenäosus, et dollar ja euro eksisteerimist jätkavad, on null“

  Läänemaailmas on alanud protsessid, mis viivad lõpuks nii euro kui dollari hävimiseni, selgitas Tavidi analüütik Mait Kraun tänases Investor Toomase tunnis.

  Kraun toob välja, et maailma ajaloos pole ükski riik suutnud lõputult finantsmaailma kontrollida. „Enne USA-d tegid seda Britid, kontroll on olnud ka Hollandi käes,“ rääkis ta. „Nii, et pikas perspektiivis on tõenäosus, et euro või dollar eksisteerimist jätkavad, null,“ sõnas ta.

  Kraun rõhutas, et valuutade allakäiguprotsess võtab tavaliselt aastakümneid, kuid on ajas kiirenev. Täna näeb ta, et dollar ja euro on alla käimas. „Alati on valuutade allakäigule eelnenud rahatrüki ja võlgu elamise periood – seda kõike me läänemaailmas juba praegu näeme.“

  Kas aga võlguelamisest tulenevad probleemid oleks võimalik tulevikus lahendada tehisintellekti abil? „Olen küll suur AI toetaja, kuid kas ta suudab lahendada probleeme, mille inimesed ise endale on tekitanud, elame-näeme,“ märkis Auforti tegevjuht Bert-Ken Raudberg.

  Veel tegime Krauni ja Raudbergiga juttu sellest, miks kulla hind on viimasel aastal tõusnud. Nad ennustavad, et kasv jätkub ning pakuvad välja ka enda poolse nägemuse hinnasihtidest. Teeme juttu ka hõbedast ning sellest, millised on füüsilise ja virtuaalse vara erinevused ning kas bitcoin võiks olla kullale turvasadamana alternatiiv.

  Saadet juhib Indrek Mäe Äripäeva börsitoimetusest.

  • Investor Toomase tund
  • 30.04.2024
  KIIRUS:
  „Tõenäosus, et dollar ja euro eksisteerimist jätkavad, on null“
 • Hetkel kuum