Signe Sillasoo • 30. juuli 2020 kell 12:20
Saated
Ainult tellijale

Haridusidu kasutajate arv paisus kriisis üle 600 protsendi

Idufirma Clanbeat meeskond. Ettevõtte juht ja asutaja Kadri Tuisk (paremalt kolmas) ootab sügist põnevusega, sest valmis saadi hiljuti õpilastele suunatud platvorm.   Foto: Clanbeat

Kevadine koroonakriis, eriolukord ja distansõpe andis Eesti haridustehnoloogia firmade kasvule kõvasti hoogu juurde, lisaks sundis see kiiresti arendama õpetajate, õpilaste ja lapsevanemate elu lihtsustamiseks nii Eestis kui muudel turgudel uusi tehnoloogilisi lahendusi.

Eesti haridustehnoloogia ettevõtted kasutasid eriolukorrast tingitud kaugõpet kasvuvõimalusena, kirjutab idufirmade tegevust kajastav portaal foundme.io. Näiteks haridusliku mobiilirakenduse Alpa Kids kasutajate arv kasvas kevadel 664%. Kui enne kriisi kasutati Alpa Kidsi 36 riigis ja 129 linnas, siis nüüd juba 83 riigis ja 570 linnas. Idufirma loob lastele vanuses 2-8 eluaastat mobiiliõppemänge. Virtuaalset õpetajate toa teenust pakkuv Clanbeat sai kriisiajal nädalas tavapärase viie huvi tundva kooli asemel aga päringuid 500 koolilt.

Kui oled juba tellija, siis logi sisse!
    Juhime tähelepanu, et Sul on õigus keelata oma kontaktandmete kasutamine samasuguste toodete või teenuste otseturustuse tegemiseks võttes Äripäevaga ühendust aadressil [email protected] või telefonil 667 0099.
    Hetkel kuum