LHV krediidijuht: meie laenuportfellid on hoolimata keerulistest aegadest väga tugevad
Täna hommikul raporteeris LHV oma juunikuu müügitulemusi ning neid tuli Äripäeva hommikuprogrammi kommenteerima LHV panga krediidijuht Rain Gontmacher.
Ta rääkis, kuidas on keskpankade karmistuv intressipoliitika ning lähenev sügis koos kardetavate energiahindadega mõjutanud Eesti ettevõtete laenu- ja investeeringusoove.
Pärast tugevat aktsiahindade odavnemist näevad LHV analüütikud suurt tõusuruumi kohalike ehitussektori ettevõtete Nordeconi, Hepsori ja Merko aktsiatel, võib välja lugeda LHV avaldatud Balti aktsiate analüüsi raportitest.
Riias asuva äri- ja bürookvartali Preses Nama Kvartāls arendaja käivitab programmi üheksanda võlakirjade emissiooni. 9% intressiga võlakirjade pakkumine toimub 18.–29. maini 2026. aastal ning võlakirjad on tagatud esimese järgu hüpoteegiga Preses Nama Kvartāls varadele. Ettevõte soovib emissiooniga kaasata kuni 5 miljonit eurot.