Käibeta idufirmadele investorid enam nii lihtsalt raha ei usalda
Enne Ukraina sõja algust panid investorid julgemalt raha ka sellistesse idufirmadesse, kes olid oma arengus veel käibe-eelses faasis, kuid nüüd on investorid ettevaatlikumad, rääkis Eesti Era- ja Riskikapitali Assotsiatsiooni juht Kadri Lindpere.
Startup Estonia juht Eve Peeterson ja Eesti Era- ja Riskikapitali Assotsiatsiooni juht Kadri Lindpere.
Foto: Andras Kralla
“Praegu ollakse kindlasti ettevaatlikumad. Kindlasti peab sellel valdkonnal või ettevõttel, kuhu investeeritakse, olema kas süvatehnoloogia, rohe- või veel mõned aspektid. Tuleb tagasi vitamiin versus valuvaigisti mõiste, et mis probleemi sa lahendad,” rääkis Lindpere.
Möödunud aastal registreeris Läti oma seni suurima aastase välisinvesteeringute mahu, kaasates üle miljardi euro. Läti Investeerimis- ja Arenguagentuuri andmetel asus 31 suuremast investeerimisprojektist 20 Riias. Möödunud aastal ületasid Leedu investeeringud Eesti omi 40 korda.