23 veebruar 2017

Gasell: PIN Arhitektid – töötamine peab olema lõbus!

Foto: Eiko Kink

Muus valdkonnas ehk väike, kuid Eesti arhitektuuribüroode seas keskmise suurusega PIN Arhitektid OÜ on tuntud kui büroo- ja ärifunktsiooniga hoonete looja. Arsenali Keskuse ja Valgeranna Golfi klubihoone projekteerinud arhitektide deviisiks on lahendada klientide küsimused ja mured parimal viisil – läbimõeldult ja rõõmuga.

PIN Arhitektid OÜ hooned

WoHo kvartali hooned (Telia hoone on seal juba valmimas)Arsenali KeskusNorra maja Baltika kvartalisValgeranna Golfi klubihooneTwilio büroo sisearhitektuur

Olulisemad töösolevad objektid: 

Teletorni kõrvale kavandatavad ridamajad ja büroodPipedrive’i uue büroosisearhitektuurWoHo kvartali II tornMõned toredad eramud

PIN Arhitektid alustas tööd kuus aastat tagasi neljakesi: arhitektid Neeme Tiimus, Jaan Port, Markus Nimik ning sisearhitekt Katrin Kaevats. „Sisearhitekti kaasamine kohe alguses oli väga oluline, sest see on parim võimalus saada hoonete siselogistika laitmatult tööle. Proovime alati igal töötajal leida üles need oskused, milles ta end kõige tugevamalt tunneb, ning aitame neid edasi arendada,“ räägib Neeme Tiimus.

Arhitektibüroo edu aluseks on mitmekülgne ja arenemishimuline meeskond, kes mõistab kapitali aegväärtust ja suhtub seetõttu ilmselt ka töösse ning aega veidi teistmoodi. „Proovime esmalt selgitada välja kliendi vajadused ja võimalused ning vastavalt sellele pakkuda välja tõhusaima lahenduse. Ruumilahenduses on alati võimalik luua efektiivsemaid ruutmeetreid, kaotades ära ebapraktilist ja võites juurde kasulikku pinda; seejuures on tulemus visuaalselt sama atraktiivne. Väiksem hoone tähendab aga otsest kokkuhoidu nii ehitamisel kui ka hilisemates kommunikatsioonikuludes – selle raha eest on mõttekam palgata korralikud arhitektid, kes aitavad teil selle lahenduseni jõuda,“ ütleb Jaan Port.

Meie edu aluseks on mitmekülgne ja arenemishimuline meeskond, kes mõistab kapitali aegväärtust ja suhtub seetõttu ilmselt ka töösse ning aega veidi teistmoodi.

Tihe koostöö hoonete eriosade tegijatega on andnud kogemuse öelda sõna sekka ka eriruumide sisustamisel ja kujundamisel. Sellega võib ruumi- ja energiakokkuhoidu näiteks tehnoruumide osas saavutada koguni poole võrra. PIN Arhitektide eripära on, et nende valmislahendused kipuvad välja nägema täpselt sellised, nagu need kavandil olid, kaotamata töö käigus oma nägu ja sisu.

Kindlasti on nii tiimile kui ka tellijatele suureks plussiks see, et tegemist ei ole pelgalt arhitektiharidust omavate arhitektidega, vaid Neeme Tiimus ja Jaan Port on õppinud ka Estonian Business Schoolis ärijuhtimist. Peatselt on kavas kasvatada ettevõtet – sama orgaaniliselt, nagu büroo käivegi viimastel aastatel kerkinud on – veel paari professionaali võrra. Alati ollakse valmis vastu võtma töötajaid, kes toovad uusi oskusi, kogemusi ning teadmisi.

„Tahame, et töötegemine oleks lõbus ning et tööle oleks hea tulla. Oleme valmis ka mõru tööd tegema, et lõpptulemust paremaks saada, sest see on juba iseenesest motivaator. Me ei tegele vigade parandustega, vaid otsime alati paremaid lahendusi,“ ütleb Jaan Port. Täna on PIN Arhitektide põhiline siht büroohooned ja avalikud, enamasti ärifunktsiooniga hooned. „Meilt küsitakse, kas me teeme ainult suuri maju. Tegelikult ei saa nii öelda, näiteks tegime Valgeranna Golfi klubihoone, mis ei ole küll kõige suurem, kuid üks meie lemmikutest.“

Tulevikus on bürool plaanis rohkem arhitektuurikonkurssidel osaleda. Kuna nende eripäraks on läbimõeldud lahendustega eskiisid, on konkurssidest osavõtt seni hästi välja tulnud. Pikemaks eesmärgiks on kasvada edasi tasakaalukalt ja kindlalt. 30% suurune käibekasv aastas on arhitektide hinnangul orgaanilise kasvu jaoks praegu veel mõistlikus suurusjärgus.

PIN Arhitektid  
Hetkel kuum