• Jaga lugu:

  Turvakaamera töö on lisaks filmimisele valvata, informeerida ja analüüsida

  Hikvision IP kaameraFoto: Kaameravalve OÜ

  Turvakaamerate areng kogu maailmas on olnud äärmiselt aktiivne ning nii saab juba täna tunduvalt väiksema raha eest palju efektiivsema valvesüsteemi soetada kui näiteks veel aasta tagasi. Kaamerad tuvastavad 30 meetri pealt inimeste nägusid ja autonumbreid, analüüsivad tänu soojuskaameratele inimeste liikumist ning edastavad kvaliteetset Full HD pilti otse kaameraomaniku nutiseadmesse. Lähemalt tutvustab valvekaamerate tänaseid võimalusi turvakaamerate müügi ja paigaldusega tegeleva Kaameravalve OÜ juht Lasse Hurt.

  Kaameravalve tõstab töötajate efektiivsust
  Kaamerate paigaldamine tootmis- ja tööstushoonetesse, kaubanduskeskustesse ning teenindusasutustesse motiveerib inimesi kiiremini ja rohkem töötama. Meie klientide tagasiside ütleb, et pärast kaamerate paigaldamist tööruumidesse tõusis tööefektiivsus kuni 30% ning seda isegi tükitöö puhul.Heaks näiteks eelneva puhul on ettevõtted, kus samal tööpingil töötab mitu vahetust ning kelle tootlikkus on samade töötundide juures sootuks erinev. Siinkohal esiteks distsiplineerib videovalve töötajat ning teiseks annab võimaluse analüüsida töötajate töövõtteid ning neid parendada, et saavutada maksimaalselt efektiivsed vahetused.Teenindusasutustes ja kauplustes avalduvad turvakaamerate positiivsed küljed isegi rohkematest aspektidest. Esiteks väheneb kindlasti varguste ja puudujäägi hulk ning seda nii poekülastajate kui ka töötajate puhul. Teine suurepärane lahendus on aga analüütika pool – kaamerad jälgivad tarbijate käitumist poes ning näitavad soojusliikumise abil ära inimeste liikumise ning teatud punktides veedetud aja. See tähendab, et poepidajatel on lihtne teha kokkuvõte, millised vahekäigud ja riiuliesised on kõige enam külastatavad ning asetada just sinna müügile hooajakaubad või seisma jäänud tooted.Oluline on turvakaamerate valve ka tööohutuse puhul. Kui tööruumidesse on paigutatud kaamerad, on võimalik pidevalt või pisteliselt jälgida, et kõik protsessid kulgeks ohutult ning inimestel oleks töö turvaline. Kui aga siiski peaks juhtuma mõni tööõnnetus, on mõlemad osapooled tänu salvestatud kaamerapildile kaitstud õnnetuse õiglaseks lahendamiseks. Samuti on tänu kaameratele lisaks inimestele kaitstud varguste ja vandalismi eest ka ettevõtte vara töövälisel ajal.Kuna inimesed on väga liikuvad, pole juhtidel sageli mahti tsehhi igapäevatööd kohapeal jälgida ning seetõttu on tal mugav vaadata protsesse otse oma nutitelefonist ükskõik mis ajahetkel ning ükskõik kus maailma otsas asudes. See, kes ja millisele infole reaalajas ligi pääseb, saab määrata väga lihtsalt. Kaamerate jälgimisprotsess telefonist on väga lihtne ja mugav ning samuti saab salvestatud materjale vajadusel edastada otse nutiseadme kaudu.Salvestise ajaline maht sõltub seadme kõvaketta mahust ehk olenevalt kliendi soovist on võimalik salvestusaeg valida. Samuti saab kaamera salvestust seadistada kuupäevaliselt ja kellaajaliselt ehk kaamerad ei pea tegelikult kogu aeg töötama.
  Eraisikudki eelistavad aina enam signalisatsiooni asemel kaameraid
  Järjest enamon kaameravalve muutunud populaarseks ka korterelamutes ning eramu- ja suvilaomanike seas, sest reisil olles on mugav vaadata, mis kodus samal ajal toimub. Sageli kasutatakse turvakaameraid palgatud ehitusmeeste jälgimiseks ning loomulikult suvemajade puhul, kui inimesed ise maalt linna on kolinud, aga soovivad oma varal ka distantsilt silma peal hoida.Autonumbrite tuvastus- või läbipääsusüsteemid leiavad samuti aina enam kasutust. Süsteemi saab tekitada nii lubatud numbrimärkide loetelu kui ka musta nimekirja, mille puhul kaamera analüütika valib, kellele tõkkepuu avatakse ja kellele mitte. Kõikidest kaamera vaatevälja läbinud numbrimärkidest koostatakse andmebaas koos kuupäevade, kellaaegade ja piltidega sõidukist. Samuti vabastab see inimesed tülikatest pultidest ja nendega kaasnevatest probleemidest nagu aku tühjenemine jne. Selline lahendus on suurepärane turvalisusmeetod just elamurajoonides, kus soovitakse võõrastel ringihiilijatel silm peal hoida.Kui teie kodus on vanast ajast üleval anduritega valvesüsteemid, siis saab need lihtsa vaevaga asendada analüütikat võimaldavate kaameratega. Analüütika suudab tuvastada, kas ja kes kaamera vaateväljas liigub, ning hoiab ära valehäired, mis anduritega valvesüsteemide puhul kipuvad olema suhteliselt tavalised nähtused.Kaameravalve OÜ tegeleb valveseadmetega juba alates aastast 2007. Turvakaamerate pakkumisel on  fookus jae- ja hulgimüügil, paigaldusel ja tehnilisel toel. Turvakaamerad toome sisse otse Euroopa ja Aasia partneritelt. Aasia partnerettevõteteks on kauba otsesed valmistajad, Euroopas aga edasimüüjad. Siit tulenevalt saab Kaameravalve pakkuda tõenäoliselt Eesti parimaid hindu ning tipptasemel kvaliteeti.www.kaameravalve.ee
  Jaga lugu:
 • Hetkel kuum

Robert Sarv: palun terve inimese passi
Sportlikud, terved ja karsked inimesed on koroonapandeemia ajal pandud ebamõistliku ja -inimliku surve alla, kirjutab Emerald Legali vandeadvokaat Robert Sarv.
Sportlikud, terved ja karsked inimesed on koroonapandeemia ajal pandud ebamõistliku ja -inimliku surve alla, kirjutab Emerald Legali vandeadvokaat Robert Sarv.
Nasdaqi indeks ainukesena plussis
USA börsil lõppes päev kahetiselt, kui investorid analüüsisid tehnoloogiahiidude tulemusi ning Föderaalreservi avaldust, vahendab Reuters.
USA börsil lõppes päev kahetiselt, kui investorid analüüsisid tehnoloogiahiidude tulemusi ning Föderaalreservi avaldust, vahendab Reuters.
Tallinki konkurent paneb Lätti suurema praami käima
Rootsi laevafirma Stena Line paneb Ventspilsi ja Nynäshamni vahet käima kaks uut parvlaeva.
Rootsi laevafirma Stena Line paneb Ventspilsi ja Nynäshamni vahet käima kaks uut parvlaeva.
Suur intervjuu: kriis näitas, et ei tohi inimesi oma hirmudega üksi jätta
See kriis näitas, et inimesi ei tohi jätta üksi oma kahtluste ja hirmudega, rääkis Eesti Teaduste Akadeemia president Tarmo Soomere, kelle hinnangul juhiti Eestis koroonakriisi üldiselt päris asjalikult.
See kriis näitas, et inimesi ei tohi jätta üksi oma kahtluste ja hirmudega, rääkis Eesti Teaduste Akadeemia president Tarmo Soomere, kelle hinnangul juhiti Eestis koroonakriisi üldiselt päris asjalikult.