28 veebruar 2018

Gasell: Duglase juuksurisalong: tugev visioon viib sihile

Duglas Education korraldatud TWO2 rahvusvaheline koolitus 2017.  Foto: Mari-Liis Duglas

Tallinnas ja Tartus tegutsev juuksurisalongide kett Duglas on kaks aastat olnud gasell. Äsja AAA ehk suurepärase krediidireitingu pälvinud kett korraldab juba kolmandat korda Eestis rahvusvahelist juuksurite koolitussündmust. See tõestab, kuidas läbimõeldud visioon ja selle järgi tegutsemine viib ettevõtte vaid mõne aastaga oma valdkonna tippu.

Idee avada oma juuksurisalongide kett küpses ettevõtte asutaja Ly Duglase peas juba mõnda aega ja ühel hetkel ta otsustas, et kas nüüd või ei iial. „Ma ei taha kunagi teha asju lihtsalt nende tegemise pärast. Igal salongil peab olema oma käekiri ja selge arusaam, mida soovitakse kliendile pakkuda. Kahjuks on ringi vaadates palju selliseid salonge, mis rendivad lihtsalt juuksuritoole välja ega oma pikemaajalist visiooni ja enda imagoloogiat. See on kurb, sest rikub kogu meie valdkonna mainet.“

2010. aastal avasid korraga uksed salong Tallinnas Kristiine keskuses ja Tartus Taskus, 2015. aastal lisandus esindussalong Solarise keskuses ning lisaks sai Duglasest maailmakuulsate NYCE’i ja J Beverly Hillsi professionaalsete juuksehooldusvahendite esindaja. Kaunite juuste saladuseks on puhtad taimsed koostisosad ning professionaalne ja personaalne lähenemine. J Beverly Hillsi tooted on ilma parabeenide ja sulfaatideta, värvide ammoniaagisisaldus on alla 1% ning pigmendid 98% ehedad.

Klient peaks valima juuksurit salongi, mitte inimese järgi

Juuksuriamet on sajandeid vana ja omab teatud väärtuseid. „Kuigi kõik uus ja trendikas on tore ning laiendab klientide jaoks valikut, peab juuksurite tehniline põhi olema tugev ja klienditeenindus baseeruma kindlatel põhimõtetel alates juuksuri tutvustamisest kuni selleni, kuhu tooli pöörata ja kuidas klienti suunata. Soovime, et klient tahaks tagasi tulla ning tal oleks salongis mugav ja turvaline olla,“ selgitab 30aastase juuksuristaažiga Ly Duglas. „Ühe salongi juuksurite käekiri peab olema nii sarnane, et klient ei vali endale juuksurit mitte ainult inimese, vaid salongi järgi. Kui kliendid usaldavad kaubamärki, siis see just nii ongi ja meie oleme selle taseme saavutanud.“

Duglase salongid pakuvad maksimaalset professionaalsust: juuksur peab lisaks lõikamisoskusele teadma värvimise reegleid, oskama juukseid analüüsida ning jääma professionaaliks lõpuni, rääkides kliendile lõikusest ja tööst, mitte päevasündmustest. Juuksuri töö pole teha seda, mis talle meeldib, vaid seda, mis kliendile meeldib. Hea juuksur peab suutma ühendada enda nägemuse ja kliendi soovid parimaks tervikuks.

Duglas Education harib juuksureid nii Eestis kui ka mujal

Duglase salongide eripäraks on ka pidevad koolitused ning töötajatele pakutavad karjäärivõimalused: juuksurist võib saada stilist, edasi vanemstilist ning seejärel koolitaja. Alates esimesest päevast peale koolitatakse töötajaid, pakutakse neile võimalust arendada end seminaride, täiendkoolituste ning Duglase salonge tutvustava albumi jaoks tehtavate fotosessioonide kaudu. Juuksuritöö vajab pidevat treeningut, sest pikkade vahede korral kaovad käelised oskused ja täpsus tahtmatult.

Rahvusvahelises mastaabis on Duglas samuti leidnud rohket tähelepanu ning seda tänu ettevõtte korraldatavatele Duglas Educationi juuksuritele suunatud koolitusürituse. Tänavu septembris kolmandat korda toimuvale TWO2 kolmepäevasele sündmusele on oodata rahvast mitmetest välisriikidest nagu Soome, Itaalia, Hispaania Kreeka, Rumeenia jne.

Seitse aastat ei ole Ly Duglase sõnul ühele ettevõttele kuigi kõrge iga, kuid samas ollakse suutnud end kinnitada turule ja nüüd tuleb hakata kasvama. „Ilmselt ei peatu me vaid kolme salongiga, kindlasti arendame edasi Duglas Educationi kontseptsiooni ning visioonis avame ükskord väikese juusteakadeemia, kus jagada oma kogemusi ja õpitut. Kuigi Eestit peetakse pisikeseks riigiks, oleme suutnud tõestada, et ka meilt on palju õppida!“

Duglas sügis-talvine fotokollektsioon. fotod: Taavi Luhamaa, stilist: Krete Beljaev  
Hetkel kuum