Rivo Sarapik • 22. oktoober 2015 kell 7:30

TOP: vaata Pärnumaa edukamaid firmasid

Nurme Turvase kogemusel tasub lisaks seadmetele ka töötajaisse investeerida.  Foto: Andres Haabu

Pärnumaa TOPi esikümme läbis aastaga uuenduskuuri. Maakonna ettevõtete paremiku moodustavad tööstusfirmad.

Möödunud aasta Pärnumaa edetabeli esikümnest jõudis tänavu kümne parema sekka kaks ettevõtet. Edetabeli võitnud metsatööstus Metsagrupp OÜ (mullu 4.) ja eelmise aasta teiselt kohalt üheksandale taandunud metallitööstus AQ Lasertool. Mullune võitja, energiatootja SW Energia taandus poolsada kohta ning jõudis tänavu 53. kohale.

Tänavuses TOPis neljandale kohale tulnud Nurme Turvas kasvab nii töökorraldusse kui inimestesse investeerimisega. Ettevõtte juhatuse liikme Arli Kanteri sõnul töötavad inimesed paremini kui nende heaolu eest hoolitseda.

Mullu rentis ettevõte riigilt kaevandamiseks 754 hektarit turbatootmismaad, millest 304 hektaril käis tootmine ja 450 hektaril uue tootmispinna väljaehitus. Majandusaasta aruande kohaselt oli müügiedu põhjuseks piisav valmistoodangu varu aasta algul, aastatega loodud kliendibaas ja pädev kaader. "Stabiilne turg on," lisas Kanter, et tema ametis oleku ajal pole kaup veel lattu seisma jäänud.

2015. aasta sügisel ilmuvad Äripäeva TOPid on koostatud 2014. aasta majandusnäitajate põhjal. Koondedetabel selgub kuue majandusnäitaja – käive 2014, ärikasum 2014, käibe ja kasumi kasv 2014. aastal, rentaablus ning varade tootlikkus – põhjal. Maakondlikes pingeridades osalevad ettevõtted on maakonda kas registreeritud või omavad seal tootmist.

Äripäeva edetabelid leiab aadressilt www.aripaev.ee/top.

Hetkel kuum