Eesti viimaste aastate koolitusturgu iseloomustab asjaolu, et meie organisatsioonides on rohkem tähelepanu hakatud pöörama juhtimise psühholoogilisele poolele ning liidrikoolitusele. See on kaasa toonud huvi kasvu selleteemaliste koolituste järele, kirjeldas Self II koolitaja ja loovjuht Karin Hango 30. septembril ilmunud koolitusfirmade TOPis.
- Koolitus- ja arendusfirmal Self II on seljataga 27 tegutsemisaastat. Foto: Kristi Jakobsoo
Koolitusturu tulevikust rääkides mainis Karin Hango, et lisaks grupikoolituste korraldamisele peaksid kõik end koolitajaks nimetavad inimesed suutma teha ka personaalkoolitusi, supervisiooni ja coaching’ut. “Grupikoolituste ja individuaalkoolituste kombinatsioon muutub järjest enam vajalikuks, need otsekui sulavad kokku,” oli Hango kindel. Samuti leidis ta, et kui praegu püütakse organisatsioonides üsna palju asju ära teha sisekoolituste abil ning tublimad suudavad oma sisekoolitajad ka hästi välja koolitada, siis edaspidi hakkab pendel teises suunas liikuma.
30. septembril ilmus koolitusfirmade TOP, mille esikolmikusse jõudsid 2015. aasta majandustulemuste põhjal Sikka OÜ, Self II ja Kustutaja OÜ.
2016. aasta sügisel ilmuvad Äripäeva TOPid on koostatud 2015. aasta majandusnäitajate põhjal. Koondedetabeli koostamise aluseks on kuus majandusnäitajat: käive 2015, ärikasum 2015, käibe ja kasumi kasv 2015. aastal, rentaablus ning varade tootlikkus.
Äripäeva edetabelid leiab aadressilt www.aripaev.ee/top
Seotud lood
Poola Keskpank oli kolmandas kvartalis juba teist kvartalit järjest maailma suurim kullaostja ning üldiselt on märgata Ida-Euroopa riikide aktiviseerumist kullaturul, selgub Maailma Kullanõukogu (WGC) avaldatud andmetest.