TOP
Ainult tellijale

Vaata, kes teenisid 400 000 ja rohkem

Äripäeva Dividendi TOPi võitis Graanul Investi suuromanik Raul Kirjanen, kes teenis mullu omanikutulu 7,5 miljonit eurot.

Äripäeva Dividendi TOPi võitnud Raul Kirjanen oli üks esinejatest konverentsil Tark Raha 2018.   Foto: Liis Treimann

Kui mulluses edetabelis oli miljon või rohkem dividenditulu teenijaid 42, siis seekord on niinimetatud miljoniklubis 55 ettevõtjat.

Edetabeli teisel kohal on Tallink Grupi suuraktsionäride hulka kuuluv Enn Pant 5 miljoni euroga ning kolmandal kohal Riverito suuromanik Toomas Annus 4,1 miljoni euroga.

Dividendi maksmine sõltub ettevõtte majandustulemustest ja plaanitavatest investeeringutest, ütles Raul Kirjanen. Tema sõnul otsustas Graanul Invest mullu rohkem dividendi maksta, sest tänavu polnud ühtegi kapitalimahukat investeerimisprojekti.

Samas oli veel üks põhjus, miks omanikud otsustasid Graanul Investist varasemate aastatega võrreldes suurema summa dividende välja võtta. "Oma pika ajaloo jooksul oleme kogu raha tagasi ärisse investeerinud ning seetõttu omanike suhtes väga kitsid olnud," lausus Kirjanen.

Dividend, mille Kirjanen välja võttis, leidis uue investeerimisobjekti, kuid ta ei avalda, millega tegu. "Küll see ajapikku välja tuleb," ütles ta.

Selle aasta eest dividendi maksmise otsustab aktsionäride koosolek majandusaasta aruande kinnitamisel. "Sellist otsust veel ei ole," märkis Kirjanen.

Kokku on Äripäeva Dividendi TOPis 162 ettevõtjat, edetabeli alumine piir on 400 000 eurot. Mullu ilmunud edetabelis oli 400 000 või rohkem dividendi teenijaid kokku 137. Mulluse edetabeli võitis Mati Polli 8,15 miljoni euroga, teine oli Oleg Ossinovski 5,9 miljoni euroga ja kolmas Toomas Annus 4,9 miljoni euroga.

Hetkel kuum