9. november 1995 kell 22:00

Juurdepääsuks ärikeskusele kavandatakse tunneli ehitamist

Alustatud teetööde maksumus on 120 000 krooni. Tööde käigus ehitatav vasakpöörde ja valgusfooride tööskeemi muutmine peab parandama juurdepääsu rajatava Kristiine kaubandus- ja ärikeskuse neljasajakohalisele parklale. ASi Kristiine Keskus juhatuse esimehe Margus Reinsalu sõnade kohaselt ei lahenda käimasolevad tööd siiski täielikult juurdepääsuprobleemi tulevasele keskusele. Seetõttu tuleks ka raudtee alt läbi rajada uus tunnel, ütles Reinsalu. Sellega tekiks uus tänav praeguse taksopargi parkla ja bensiinijaama kohale.

Reinsalu väitel on konsultatsioonidest ehitusfirmadega selgunud, et tunneli idee on tehniliselt teostatav ja nõuaks raha suurusjärgus kümme miljonit krooni.

Tallinna linn pole Kristiine linnaosa vanema asetäitja Heiki Linnu kinnitusel praegu 4500--5000 sõidukit tunnis läbilaskva Endla ja Tulika tänava liiklussõlme suuremat rekonstrueerimist lähitulevikus planeerinud. Uue tunneli rajamise plaanid võivad Linnu sõnul jääda finantseerimise taha. Samas ei usu ta, et keskuse rajamine tekitaks uusi liiklusummikuid taksopargi ristmikul.

Loodetavasti valmib selleks ajaks ka Tammsaare tee pikendus Järvevana teeni, mis peaks vähendama Õismäelt ja Mustamäelt kesklinna suunduvat liiklust.

Margus Reinsalu kinnitusel valmis oktoobris võimalike investorite jaoks Kristiine Keskuse eskiisprojekt. Keskuse rajamiseks vajaminevat investeeringute summat ei osanud Reinsalu veel nimetada. 18 400 ruutmeetri suuruse äri- ja kaubanduskeskuse esimene korrus peaks valmima ja töid alustatama järgmise aasta sügisel.

Hetkel kuum