• Jaga lugu:
  Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

  Lühiuudised

  AS Avangard ja Suomen PR- yhtisys ry korraldavad 17. novembril hotellis Olümpia esimese Eesti etiketipäeva.
  Projektijuhi Andrus Villemi sõnutsi on ürituse eesmärk teavitada firmade ja valitsusorganite avalike suhetega tegelevaid töötajaid ning arendada Eesti ja rahvusvahelist suhtluskultuuri. Villem märkis, et päeval toimuvale seminarile on kutsutud esinema Soome avalike suhete spetsialsitid, samas toimub ka Reima T. A. Luoto raamatu «Yrityksen tietotus- ja suhtetoiminta» esmaesitlus Eestis. Ürituse eelarve on ligikaudu 90 000 krooni. ÄP
  Alates järgmisest nädalast lahkub töölt maailmapanga Tallinna osakonna juhataja Hillar Lauri. Lahkumist põhjendas ta õppima asumisega Prantsuse ülikoolis Insead.
  Lauri lisas, et läheb ülikooli tegema magistri kraadi ärijuhtimise alal, kursus kestab 13 kuud. Maailmapanga Tallinna osakonna juhataja kohale asuv inimene valitakse Lauri sõnul konkursikandidaatide seast välja järgmisel nädalal. ÄP
  Altkäemaksuafääris kahtlustatava eksvalitsusjuhi Indrek Toome kriminaalasi läheb homme teisele ringile, kui Tallinna linnakohus hakkab seda taas arutama.
  Toomet süüdistab altkäemaksuandmises kaitsepolitsei, kes arreteeris ta möödunud aasta 28. novembril. Toomet süüdistati katses anda ühele kaitsepolitsei kaastöötajale 30 000 krooni, et tagasi saada oma äripartneri Mark Rivkini ja tema pere passid, mis olid kaitsepolitseis uurimisel kahtlustatuna, et need on ebaseaduslikud.
  Tänavu märtsis vabastas Tallinna linnakohus kohtunik Leo Kunmani määrusega Indrek Toome kriminaalvastutusest. Ringkonnakohus leidis aga 10. aprillil, et selline lahend oli ebaseaduslik ning otsustas Toome kriminaalasja saata linnakohtusse uuesti arutamisele. BNS
  Eesti väliskaubanduse puudujääk vähenes septembris selle aasta üheksa kuu keskmisega võrreldes 18 protsendi võrra.
  Väliskaubanduse puudujääk ulatus Eesti Panga andmeil septembris 501,1 miljoni kroonini. Septembris suurenes kolmandiku võrra masinate ja seadmete väljavedu, mis on tingitud nende töötlemisest Eestis. Keemiatoodete, metallide ning muude tööstuskaupade väljavedu suurenes samal ajal 13--15 protsenti. BNS
  Pankrotihaldurite sõnul tuleb 50--55 miljonit krooni Tartu Kommertspanga poolt välja antud laenudest kanda kahjumisse.
  Haldurid loodavad rahuldada klientide nõudmisi panga vastu kümne miljoni krooni ulatuses. Tartu Kommertspanga pankrotihaldur Andrus Ansip ütles, et hinnanguliselt peab pank 50--55 miljonit krooni kahjumisse kandma. «Praegu on nõudeid 63 miljoni krooni ulatuses ning me loodame neid rahuldada umbes kümne miljoni ulatuses,» ütles ta.
  Kommertspanga pankrotihaldurid on võitnud kohtus ligikaudu 100 protsessi nii juriidiliste kui ka üksikisikutest võlgnike vastu, ütles Ansip. Raha ei saa sellegipoolest tagasi, kuna võlgnikel ei ole lihtsalt seda anda, nentis ta.
  Tartu Kommertspanga pankrotimenetlus jõuab Ansipi sõnul kõige optimistlikumate prognooside järgi lõpule järgmise aasta esimeses kvartalis. Kuna paljud kohtuasjad jätkuvad, on täpset kuupäeva raske öelda, märkis ta. BNS
  Mitmed reklaamiagentuurid -- AGE, Brand Sellers DDB, Inorek & Grey, Kontuur ja Vatson & Vatson -- soovivad luua reklaamiagentuure ühendavat organisatsiooni.
  Korraldustoimkond teatas, et reedel pöördusid need agentuurid turundusspetsialist Anu Brümmeli poole palvega välja töötada reklaamiagentuure ühendava organisatsiooni loomise strateegia. ETA
  Hotell Tallinna tarvis laekub osaliselt käesoleval aastal investeering Austriast, ütles hotelli erastanud ASi Irnesse tegevdirektor Teet Kurs.
  Hotell Tallinna erastas AS Irnesse 15 miljoni krooni eest. Kurs on varem öelnud, et hotelli ostu-müügi ja esialgse renoveerimise finantseerib Irnesse Austria pankade abiga.
  Kurs märkis, et vastavalt erastamisagentuuri ja Irnesse vahel sõlmitud ostu-müügilepingule peaks raha laekuma täismahus järgmisel aastal. 75 protsenti rahast on juba tasutud, lisas Kurs.
  Kursi sõnul soovib hotell raha kasutada parkla laiendamiseks. «Edaspidine tegevus sõltub sellest, kas saame maa endale või jääme rentijaks,» rääkis ta. BNS
  Eesti parafeeris reedel Genfis vabakaubandusleppe Euroopa vabakaubanduse assotsiatsiooniga (EFTA), ütles välisministeeriumi pressisekretär.
  Lepingu parafeeris Eesti poolt välisministeeriumi välismajanduspoliitika osakonna juhataja Priit Pallum. BNS
  Majanduspolitsei andis RASi Dvigatel ja ettevõtte juhtide aktsiaseltsi DviTal vaheliste majandusuhete uurimiseks algatatud kriminaalasja üle Tallinna uurimisbüroole.
  Tallinna uurimisbüroo direktor Kalle Järvekülg ütles, et politsei uurib raha liikumist RASi Dvigatel ja ASi DviTal vahel.
  Järvekülje sõnul andis Tallinna majanduspolitsei talle kriminaalasja üle. «Uurimine ei ole andnud tõendeid konkreetsete süüdistuste esitamiseks,» märkis ta.
  Järvekülje sõnul peaks detsembri keskel selguma, kas kriminaalasja põhjal saab kellelegi esitada konkreetseid süüdistusi või mitte.
  ASi DviTal on loonud endise nõukogude sõjatehase Dvigatel osa töötajaid, peamiselt juhtkond. AS DviTal osales ka RASi Dvigatel luhtunud erastamiskonkursil. BNS
  Jaga lugu:
 • Hetkel kuum

Egle Heinsar: edukas Eesti algab vaesteta ühiskonnast – 220 eurot kuus kõige haavatavamatele
Tõeliselt edukas riik saame olla alles siis, kui meil pole vaeseid. Kui me ei jõua teha tervet kodanikupalka, tehkem sellest veerandki – kõige haavatavamale ühiskonnakihile, kirjutab sotsiaaldemokraat Egle Heinsar arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
Tõeliselt edukas riik saame olla alles siis, kui meil pole vaeseid. Kui me ei jõua teha tervet kodanikupalka, tehkem sellest veerandki – kõige haavatavamale ühiskonnakihile, kirjutab sotsiaaldemokraat Egle Heinsar arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
USA börsinädala lõpetas tehnoloogiaaktsiate müügilaine
Täna langesid kõik suuremad USA aktsiaindeksid, enim tehnoloogiaaktsiate liikumisi kajastav Nasdaqi liitindeks.
Täna langesid kõik suuremad USA aktsiaindeksid, enim tehnoloogiaaktsiate liikumisi kajastav Nasdaqi liitindeks.
Tahe Outdoors suurendas kahjumit
Spordivarustuse tootja Tahe Outdoors kasvatas läinud aastal küll käivet, ent samas paisus ka kahjum.
Spordivarustuse tootja Tahe Outdoors kasvatas läinud aastal küll käivet, ent samas paisus ka kahjum.
20 aastat Elisat juhtinud Sami Seppänen lahkub ametist Lisatud Seppäneni kommentaar!
Elisa Eesti AS tegevjuhi ja juhatuse esimehena alustas 1. detsembril 2021 Andrus Hiiepuu. Teatepulga andis Hiiepuule üle Sami Seppänen, kes on Elisat juhtinud üle 20 aasta.
Elisa Eesti AS tegevjuhi ja juhatuse esimehena alustas 1. detsembril 2021 Andrus Hiiepuu. Teatepulga andis Hiiepuule üle Sami Seppänen, kes on Elisat juhtinud üle 20 aasta.