21. november 1995 kell 22:00

Järvakandi Tehased likvideeritakse

Majandusministeeriumi ehituse valdusnõukogu nõunik ja RASi Järvakandi Tehased juhatuse liige Innar Uuetoa rääkis, et praegu töötab firmas Järvakandi Tehased veel üheksa inimest.

Riigiaktsiaseltsile jäänud varast nimetas ta mõningaid laohooneid. «Ülejäänud vara on müüdud erinevatele Järvakandi aktsiaseltsidele ja ettevõtetele,» märkis Uuetoa.

Ta lisas, et lahendamata on jäänud ka osa Järvakandi Tehaste võlgu.

«Pärast likvideerimiskomisjoni kinnitamist ja bilansi koostamist teatame ajalehtedes või Riigi Teataja lisas, et ettevõte läheb likvideerimisele ning palume võlausaldajatel nelja kuu jooksul esitada oma pretensioonid võlgade suhtes,» ütles Uuetoa.

RASi Järvakandi Tehased peadirektor Urmas Kukk on ettevõtte varana nimetanud ka firma osalust aktsiaseltsis Holzmann Puit, firmas GGI Eesti ja Rapla Ühispangas kokku umbes kolme miljoni krooni väärtuses.

Innar Uuetoa märkis, et ettevõtte võlad kustutatakse firma praeguse jääkvara müügist. Puudujääva raha tasub erastamisagentuur Järvakandi Tehaste vara müügist saadud vahenditest.

RASi Järvakandi Tehased vara baasil loodi 1992. aastal AS Järvakandi Klaas, mille suurosanik on Soome firma Ahlström Riihimäen Lasi OY. USA perefirma General Glass International ja Järvakandi Tehaste osalusel tegutseb 1993. aastast AS GGI Eesti. 80% firma aktsiatest kuulub ameeriklastele.

Eesti-Saksa firma Holzmann Puit tegutseb Järvakandi Tehaste endises puidutsehhis.

Kaks kuud tagasi müüdi viimase Järvakandi Tehaste tootmisüksusena ära klaaspaketitsehh ASile Klaas KEK.

Hetkel kuum