21. november 1995 kell 22:00

Lihatööstuse erastaja pole seni tasunud

Paide lihatööstuse pankrotihalduri Enno Palumetsa sõnul ei tasunud toitlustuskooperatiiv Ranna ligi kahe miljoni kroonist ostusummat kokkulepitud 17. novembriks.

Nüüd alustatakse läbirääkimisi teiste lihakombinaadist huvitatutega.

Äripäeva andmetel jätkab pankrotihaldur Paide lihakombinaadi võlausaldajate volitusel müügiläbirääkimisi ühe Rakvere huvigrupiga, mida juhib Valter Koltsin, ning ühe Tallinnast pärit firmaga.

Ranna kooperatiivi esimees Aare Palm keeldus ütlemast, mis põhjusel pole ostusummat õigel ajal üle kantud. «Miks te arvate, et ma tööstuse ostmisest loobunud olen?» küsis Palm vastuse asemel.

Valter Koltsiniga ühise pakkumuse teinud OÜ Aadam juhatuse esimees Olev Rohumäe ütles, et juhul, kui pankrotihaldur lihakombinaati müüa tahab, on nemad valmis selle sobiva hinna eest ostma.

Rohumäe sõnutsi võiks ettevõtte müügihind jääda alla 1,5 miljoni krooni. «Kui algul erastati lihatööstus 500 000 krooni eest koos käibevahendite ja kõige muu sinna juurde kuuluvaga, siis praegu müüakse ainult majad, tootmine on aga seiskunud,» põhjendas ta huvi osta pankrotivara võimalikult madala hinnaga.

Juulis pankrotistunud Järva lihaühistu Paide lihatööstuse võlad ulatuvad kümne miljoni kroonini.

Hetkel kuum