30. november 1995 kell 22:00

ERA Pank suurendab detsembris aktsiakapitali 50 miljoni kroonini

Bergmann lisas, et pärast aktsionäride aktsiate märkimist peaks 20. detsembriks olema aktsiate eest sissemaksed sooritatud. Ta märkis, et see, kui palju aktsiaid mingi panga aktsionär uuest aktsiaemissioonist ostab, pole veel paika pandud.

Oktoobri lõpus otsustasid panga aktsionärid suurendada panga aktsiakapitali 15,5 miljoni krooni võrra. Tänaseks on nende aktsiate eest tasutud ning ERA Panga aktsiakapital on 35,1 miljonit krooni. Bergmanni sõnul aktsiate emissiooniga uusi aktsionäre ei lisandunud. Samas ei soovinud ta avaldada, kui suur osa panga aktsiapakist mingile aktsionärile kuulub.

ERA Panga aktsionärid on investeerimisfirma Pro Invest, kindlustusfirmad Polaris-Elu ja Polaris-Vara, informatsiooni- ja kaubanduskeskus ITC ja P.I. Investmentberatungs GmbH. Neist Pro Investi, Polaris-Elu ja Polaris-Vara ning ITC juhatuste esimees on Bergmann.

Andres Bergmann ütles, et ERA Panga ja Virumaa Kommertspanga vahel sõlmitud liitumislepingu järgsed läbirääkimised on peatatud. «Täna ei ole Virumaa Kommertspank samas seisus kui lepingu sõlmimise hetkel. Leping ei oma enam sama tähendust,» märkis Bergmann. Ta lisas, et lepingule allakirjutamise hetkel arvestas ERA Pank ainult omavahelise liitumisprotsessiga.

«ERA Pank jätkab ka omaette,» kinnitas Bergmann. Ta lisas, et võimalikud ühinemisläbirääkimised võivad alata järgmisel aastal pärast praeguste ühinemisprotsesside lõppemist. Lähemal ajal valitakse välja panga aastaaruannet auditeerima hakkav rahvusvaheline audiitor.

Oktoobri lõpu seisuga oli ERA Panga bilansimaht 269,4 miljonit krooni.

Hetkel kuum