30. november 1995 kell 22:00

Walko riigi aktsiad pannakse müüki

Walko juhatus määras pakkumuste esitamise tähtajaks kuu aega pärast informatsiooni väljasaatmist. «Kuna meil on nimelised aktsiad, siis saadame igale aktsionärile ettepaneku ja pakkumuse tingimused tähitud kirjaga,» selgitas Walko väikeaktsionäride esindaja juhatuses, ametiühingu esimees Leida Pettai.

Õigus aktsiapaki ostmiseks on esialgu ainult Walko paarisajal aktsionäril. Walko juhatuse esimees, erastamisagentuuri läbirääkimiste osakonna peaspetsialist Boris Polov ei välista, et leidub aktsionär, kes kõik riigile kuuluvad aktsiad ära ostab. «Aktsiaseltsi põhikiri ei piira kuidagi, kes see aktsionär peab olema,» lisas Polov. «Kui keegi teeb pakkumuse vaid osale aktsiapakile, siis see läheb vastuollu erastamisagentuuri nõukogu otsusega ja Walko juhatus ei saa sellist pakkumust aktsepteerida.»

Kui laekub mitu ostusoovi, käitub juhatus vastavalt põhikirjale. Samas ei uskunud ta, et Walko töötajate hulgast leidub mitu grupeeringut, kes võiks pakkumuse teha.

Leida Pettai sõnul pole temani informatsiooni jõudnud, kas ja kes väikeaktsionäridest võiks üldse ostusoovi avaldada.

Kui tähtajaks on laekunud aktsiate ostupakkumus, teatab Walko juhatus erastamisagentuurile ostja olemasolust ja ostjast aktsionär sõlmib ettevõtte juhatuse kaaskirja alusel erastamisagentuuriga ostu-müügilepingu.

Erastamisagentuur kontrollib, kas ostja on Eesti Vabariigi kodanik. Kui ta on, siis saab ta aktsiapaki osta järelmaksuga.

Kui Walko aktsionäride hulgas riigile kuuluvate aktsiate ostjat pole, korraldab erastamisagentuur vastavalt erastamisagentuuri nõukogu otsusele avaliku enampakkumise.

Hetkel kuum