12. detsember 1995 kell 22:00

Kiire laserprinter võrgule

Oma eelkäijast erineb LJ 5Si MX eelkõige trükikiiruse, paberikäsitluse ja kasutamismugavuse poolest.

Nii LaserJet 5Si MX kui ka tema baasmudel 5Si kasutavad AMD 29040 40MHz protsessorit, mis annab trükikiiruseks 24 lehekülge minutis. See on ligi 40% enam kui senistel võrguprinteritel ja lubab seega veelgi suurendada kasutajate hulka või trükkida kiiremini suuremaid koguseid. LaserJet 5Si MXiga on kaasas sisemine JetDirecti võrgukaart läbilaskega 350 KB/sek. See tähendab, et ka kõige keerulisemad trükised ei aeglusta tööd võrgus, vaid jõuavad kiiresti printerini. Printer toetab järgmisi operatsioonisüsteeme: Windows 3.1, Windows 95, DOS, OS/2, Macintosh Systems 6 ja 7, UNIX. JetDirecti võrgukaardi abil toetatakse kõiki enamlevinud võrguoperatsioonisüsteeme Paberikäsitluse poolest on LaserJet 5Si MX HP tooteperekonna printeritest kõige laialdasemate võimalustega. Toetatud on erinevad paberiformaadid suurusega kuni A3. Standardvarustusse kuulub kolm lehesöötjat: kaks lehesöötjat 500 lehele ja üks 100leheline komplektne lehesöötja. Lisades veel lisavarustuses saada oleva neljanda lehesöötja 2000 lehele, saab printerile trükki ootama asetada kokku kuni 3100 erinevas formaadis lehte. Muu lisavarustusena on saadaval näiteks kahepoolne lehesöötja ja kiire ümbrikusöötja. Need võimalused vabastavad kasutaja üleliigsest jooksmisest printeri juurde, et vahetada paberi formaati, sest erinevates formaatides paberid ja ümbrikud saab kergelt jaotada nelja lehesöötja vahel. Samuti pole enam vaja tuhnida ühises paberihunnikus, et leida üles oma tööd. Väljatrükitud lehed jaotab lisavarustuse Multi-Bin Mailbox vastavalt kasutajatele eraldi alustele.

Hewlett-Packardi uue generatsiooni JetAdmin-tarkvara koos uue Windowsi tüüreliga pakub samuti palju võimalusi. Esimest korda on võimalik jälgida arvuti ekraanilt kogu trükkimisega kaasnevat informatsiooni. Ühe nupulevajutusega võib valida väljatrükiks sobiva formaadi, millises paberisöötjas seda formaati lehed tegelikult asuvad, pole oluline, sest selle teeb kindlaks juba printer ise. Standardvarustuses on LaserJet 5Si MX 12 MB mälu, mida aitab optimaalsemalt kasutada HP Memory Enhancementi tehnoloogia. Printeri mälumahtu on võimalik laiendada maksimaalselt 76 MBni.

LaserJet 5Si MX printer trükib täpsusega 600x600 punkti tollile, kasutab mikropeenttoonerit ja annab enam kui 120 halltooni. Ühe tooneriga on võimalik trükkida kuni 15 000 lehekülge teksti.

Hetkel kuum