12. detsember 1995 kell 22:00

Silmeti küsimus taas arutusel

Väino Sarnet ei soovinud täpsustada, mitu lõplikku pakkumust on Silmeti erastamise seekordses voorus esi-tatud. Ta märkis vaid, et nende seas on üks pakkumus, mida tema arvamuse kohaselt võiks agentuuri nõukogu ostu-müügilepingu sõlmimiseks täna välja valida. «Selline võimalus on küllaltki tõenäoline,» lisas Sarnet.

Rääkides Silmeti võimalikust väljalülitamisest eras-tamisnimekirjast, märkis Sarnet, et teoreetiliselt võib erastamisagentuuri nõukogu ka sellise otsuse teha. «Seda pärast täna esitatud pakkumuste läbivaatamist ning nende tagasilükkamist,» sel-gitas Sarnet.

Silmeti peadirektor Priit Saksing ütles, et ta sooviks praegu Silmeti erastamist peatada, kuna ettevõtte juhtkond on saanud ettevõttest täieliku ülevaate ning on välja töötanud edasise tegevuse põhisuunad, mille järgi praegu ka töötatakse.

«Samuti käivad praegu tooraineläbirääkimised Hiinaga, mistõttu ei tohiks Sil-meti erastamisega kiirustada,» ütles Saksing.

Ta ütles, et tal ei ole küll midagi erastamise vastu, kuid Silmet tuleb erastada väga mõistlikult. Praegu oleks mingi pakkumuse kasuks otsustamine agentuuri nõukogu poolt Silmeti ja Sillamäe linna praegust olukorda arvestades problemaatiline, sõnas Saksing. Ta lisas, et tema isikliku arvamuse kohaselt täna erastamisagentuuri nõukogus parimat Silmeti erastamise pakkumust välja ei valita.

Hetkel kuum