19. detsember 1995 kell 22:00

Kirjastamiskogemusega tarkvaraprogramm

Microsoft on välja lasknud järjekordse Windows 95-le mõeldud toote -- Microsoft Publisheri. Publisher on mõeldud trükiste kirjastamiseks ning küljendamiseks. Pakett on orienteeritud tavakasutajatele, kes soovivad kujundada ja trükkida info- ja reklaamlehti, silte, raamatuid, voldikuid, kalendreid, kaarte, kuulutusi, plakateid. Microsoft Publisher pakub soovitud tulemuse lihtsalt isegi siis, kui arvutikasutajal puudub igasugune kogemus kirjastamistöö alal. Publisheri teksti kujundamise võimalused algavad ilmselt sealt, kust Microsoft Wordi võimalused lõpevad.

Publisheri kasutaja ei pea olema tuttav kirjastamisalaste terminitega ja teooriaga. Arvuti jälgib kasutaja tööd, annab kasulikke nõuandeid ning teeb tihtipeale «musta» töö ise ära. Näiteks avastab Layout Checker automaatselt dokumendi küljendusvead ning soovitab, mida vea kõrvaldamiseks ette võtta. Publisher kõrvaldab ka tähtede sobitusvead.

Uue töö alustamine on lihtne -- arvutikasutaja saab valida uue dokumendi tüübi ning vastates pärast seda paarile PageWizard'i küsimusele, on pool tööd juba tehtud. Rohkem kui 100 PageWizard'i pakutavat võimalust saab veel mitut tuhandet moodi varieerida ning kõik see on vaid hiireklõpsu kaugusel. Design Gallery võimaldab hiireklõpsuga muuta dokumendi välimust. Kasutaja ütleb arvutile, kas trükis peab olema elegantne, kirju või hoopis pilkupüüdev ning arvuti teeb ülejäänu.

Microsoft Publisher on hästi kokkusobiv Microsoft Office'i toodetega ja on neile üsna sarnane. Näiteks paiknevad ja töötavad nupuread samal põhimõttel kui Microsoft Wordis või Excelis. Kui arvutikasutaja on harjunud kasutama Microsoft Wordi, siis saab ta trükise teksti sisestada tuttavas Wordi keskkonnas ning siis trükise Publisheri keskkonnas disainida. Kõik toimub automaatselt, Wordi ja Publisherit ei pea käsitsi ümber lülitama.

Kujundusvõimalused on peaaegu piiramatud. Sisestatud teksti on võimalik pöörata, panna mööda kõverjoont või siis tekstis olevat pildiserva «jooksma», WordArt võimaldab sõnu tekstist hästi välja tuua, varustades nad eriefektidega. ClipArt Gallery võimaldab valida 1000 valmis pildikese vahel, millega saab samuti teksti ilmekamaks muuta. Paketiga tulevad kaasa 60 truetype-tähekuju ja 100 trükisestiili.

Hetkel kuum