7. jaanuar 1996 kell 22:00

Eesti Kütuse uue haldusnõukogu siht on solidaarse vastutuse leping

Lipstok ütles, et uus haldusnõukogu hakkab asjaga tegelema niipea kui võimalik. Ta ütles, et solidaarse vastutuse leppe sõlmimiseks on olemas ka Esoili järelevalvenõukogu nõusolek.

Samas ei soovinud majandusminister kommenteerida lähemalt ministeeriumi asekantsleri Arvi Hamburgi väljakäidud ideed, mille kohaselt Esoil ja Eesti Kütus liidetaks. «Need on vaid Hamburgi isiklikud avaldused,» lausus Lipstok. Ministri kinnitusel on see vaid idee, mida on arutatud.

Arvi Hamburgi sõnul on tema väljakäidud ideed avalikusse ees liialt võimendatud. «See on vaid minu arvamus ning seda pole ministriga isegi tõsisemalt arutatud,» ütles Hamburg.

Eesti Kütuse uue haldusnõukogu koosseisu neljapäeval valitsuse kinnitatud peaministri nõunik Heido Vitsur ütles, et ta soovib, enne kui pooldab solidaarse vastutuse lepingut Eesti Kütuse ja Esoili vahel, tutvuda põhjalikult kõigi asjaoludega. «Enne ei hüppa, kui tean kuhu hüppan,» kommenteeris Vitsur.

Eesti Kütuse haldusnõukogu teisele uuele liikmele majandusministeeriumi sisekaubanduse osakonna juhatajale Tiit Maidrele tuli tema arvamine haldusnõukogusse üllatusena. «Lugesin sellest alles täna hommikul lehest,» märkis Maidre. Ta lisas, et temaga ei ole sellel teemal isegi konsulteeritud.

Eesti Kütuse endisesse haldusnõukogusse kuulunud Marek Strandbergi arvates juhinduti nõukogu väljavahetamisel koonderakonna poliitilistest huvidest. Majandusminister Andres Lipstoki kinnitusel tulenes see puhtpraktilistest kaalutlustest, kuna vana haldusnõukogu ei teinud tegelikult tööd ja mitmed selle liikmed olid esitanud ka lahkumisavalduse.

Eesti Kütuse uude haldusnõukogusse kuuluvad peaministri nõunik Heido Vitsur, ASi A.L.A.R.A. peadirektor Arvo Niitenberg, majandusministri nõunik Tiit Männiksaar, rahandusministeeriumi kantsleri nõunik Aivar Suul, kaitseministeeriumi kinnisvara osakonna juhataja Ants Pertelson, majandusministeeriumi juriidilise talituse juhataja Kalle Luiga, majandusministeeriumi sisekaubanduse osakonna juhataja Tiit Maidre, majandusministeeriumi finants- ja kontrollosakonna juhataja Ülle Veskus ja keskkonnaministeeriumi ekspertiisiosakonna juhataja Olavi Tammemäe.

Hetkel kuum