7. jaanuar 1996 kell 22:00

Pühavaimu tänavale tuleb luksuselamu

Kinnistu, mis asub aadressil Pühavaimu 13/15, on Leppsalu sõnul antiikne vanalinna kolmehooneline kompleks, mille kaks hoonet on tänava poole ja üks asub eraldiseisvana siseõuel. Kinnistu eelised on siseõu ja haruldased võlvkeldrid ning säilinud puittalad hoonetes.

Leppsalu märkis, et praegu otsitakse kinnistu 1260ruutmeetrise pinna tarvis õiget funktsiooni.

«Keldrikorrus ja esimene korrus on ideaalne restorani pidamiseks,» ütles Leppsalu. «Oma arhitektuurilt on vanalinnas sarnane restoran Vene tänaval asuv Controvento.» Ülejäänud majaosad plaanitakse ehitada keskmiselt 80 ruutmeetri suurusteks korteriteks. Neid saab sinna teha kümmekond, lisas Leppsalu.

Korteri ühe ruutmeetri hinnaks kujuneb 14 000--15 000 krooni, prognoosis Leppsalu.

«Kuna projekt on praegu vaid idee tasandil, pole välistatud, et soodsa pakkumuse saamise korral müüakse kinnistu enne ümberehitamist mõnele investorile,» ütles Leppsalu.

Välisinvestori leidmine objekti jaoks on tema sõnul soodsam kui kohaliku investori saamine. «Neil on enamasti rohkem võimalusi arhitektuuriliste väärtuste taastamiseks ja oskus hinnata seda väärtust,» lisas Leppsalu.

Tema hinnangul on vanalinna luksuskorterite vastu suur huvi, kuid korralikult rekonstrueeritud terviklikke hooneid on turul vähe. Leppsalu sõnul kujuneb Pühavaimu tänava piirkonnast vanalinna vaikne elamupiirkond.

Ober Hausi turundusdirektori Liivi Laose sõnul on kinnisvarabüroo eesmärk leida võimalikult kiiresti ja võimalikult head investorid vanalinna hoonete jaoks, et pidurdada nende edasist lagunemist.

Hetkel kuum